Do RollerCoaster Cupu zbývá

Česká asociace cheerleaders a Česká asociace amerického fotbalu zrealizovali první společný ročník slavnostního galavečera, na kterém se oceňovali úspěšné sportovce a osobnosti českého cheerleadingu a amerického fotbalu. Po úspěšném loňském ročníku, který byl pouze pod taktovkou České asociace cheerleaders došlo v roce 2016 k propojení obou těchto historicky spjatých sportů v další oblasti a společném galavečeru.

Česká asociace cheerleaders vyzvala již podruhé sdružené sportovní kluby k nominaci úspěšných a zasloužilých trenérů, sportovců a osobností do vyhlašované sportovní ankety TRENÉR a SPORTOVEC ROKU.

Vítězové kategorií cheerleading:

  • Síň slávy Veronika Ludvíková - Quintana
  • Trenér roku Linda Kotvová Prague Eagles
  • Sportovec roku peewee Kristýna Slaninová Glitter Stars
  • Sportovec roku junior Sabina Macharová Glitter Stars
  • Sportovec roku senior žena Aneta Macharová Glitter Stars
  • Sportovec roku senior muž Jakub Přibilík ACT

Dále byla výkonným výborem České unie sportu oceněna i předsedkyně České asociace cheerleaders Nikol Míková a získala čestné úznání VV ČUS za významný a výjimečný přínos k rozvoji sportu v ČR.

Slavnostní galavečer se konal 23. 1. 2016 v Praze v historickém Paspově sále a přispěl tak ke zviditelnění práce dobrovolných i profesionálních trenérů, i činnosti jejich sportovních organizací a zároveň ocenil nejlepší sportovce a trenéry. Akce přispěla k další podpoře sportu v každém regionu, k posílení olympijské myšlenky, propagaci zdravého životního stylu a v neposlední řadě také sportovního odvětví a místa, ve kterém sportovci a trenéři působí. Ocenili jsme práci a obětavost těch, kteří jsou významnými příklady pro nás ostatní a pomáhají rozvoji našeho krásného sportu.

Významným přínosem byla i spolupráce s asociací amerického fotbalu, propojení těchto historicky spjatých sportů v další oblasti, rozšíření propagace akce. Mezi další společné aktivity obou asociací patří každoročně Mega cheer show pořádaná při koníní Czech Bowl v americkém fotbalu, spolupráce v oblasti Inicictiva Sport 2012 a dalších akcích, kde jsou tyto skvělé sporty často propojeny.

Všichni finalisté obdrželi osobní video vizitky, certifikát , květinu a vítězové jednotlivých kategorií originální skleněnou trofej od společnosti PRECIOSA, která akci podpořila sponzorským darem. Dále vítězové obdrželi poukázky od společnosti Under Armour v hodnotě 2000 Kč a poukázky na nákup zboží v hodnotě 500 Kč od společnosti ETAM. Finalisté poukázky od společnosti Under Armour v hodnotě 500 Kč.

Večerem prováděl moderátor Jiří Kalemba, ČT. Součástí bohatého porgramu byl zpěvák Pavel Callta, nomivaný na objev roku 2015v anketě Mattoni Slavík, vystoupili a ukázku cheerleadingu předvedli JNS cheerleaders, group stunt show, Wild Cheerleaders pom dance show. Restaurace Poterfená husa připravial výborný raut a závěr večera patřil tombole s cenami v hodnotě cca 20 000 Kč.

Výsledky vyhlašovali a trofeje vítězům předávaly významné osobnosti českého cheerleadingu.

 

Fotogalerie k akci: zde

Video reportáž ČT24: zde

Mediální spolupráce:

ČT24 , isport.cz, Sport

Partneři akce:

Under Armour, Preciosa, Etam, ART video, PK Photography, ČAAF, Beran Catering, Ticketportal, Zuzana Krupičková, Kofola, Rauch

 

Vážení trenéři, cheerleaders

v příloze naleznete výsledky CNCL 2015/2016 a to v součtu po dvou soutěžích  Safari cheer cupu a Spirit cheer cupu.
Do bodového součtu se dostaly ty soutěžní skupiny, které splnily všechny požadavky dané pravidly:
- stejný název soutěžní skupiny
- minimálně 75% stejnou účast - zda se počítá skupina ze Safari cheer cupu jako 100% a tedy kolik ze zde vystupujících účastníků pokračovalo a vystupovalo i na Spiri cheer cupu.

Těšíme se na vás na další ligové soutěži Roller Coaster Cup 2016, která se bude konat 19. 3. 2016 v hale TJ Královka na Pražské Letné.

výsledovky

 
Česká asociace cheerleaders Vám přeje, ať vám to v Novém roce 2016 pěkně létá - vysoko, správným směrem a hlavně bez velkých turbulencí! :-)