address-cardangle-downbankbarschevron-leftchevron-rightenvelopefacebook-officialfile-excel-ofile-pdf-ofile-word-ofile-zip-ograduation-capinstagramlinkstartrophyvimeo-squarewindow-close-oyoutube-squarezonerama

Čeští cheerleaders aneb roztleskávačky bojovali na Letné o titul Mistr ČR a kvalifikaci na ME v Rusku

by Martina Železná Novinky

Mistrovství ČR ve sportovním cheerleadingu opět v Praze!

Nejlepší cheerleaders z celé ČR, často označované jako „roztleskávačky“, se sešli v sobotu 11. května na již 18. ročníku Mistrovství ČR ve sportovním cheerleadingu. Akce se konala ve vyprodané hale Královka na Letné, kam přijelo 1400 sportovců z 25 českých klubů poměřit své síly. Soutěžilo se v akrobatických choreografiích plných atraktivních výhozů a vzdušných prvků. Nechyběly však ani sexy taneční sestavy s barevnými pom-pomy. Na MČR vystoupil také český národní tým, který koncem dubna reprezentoval ČR na Mistrovství světa na Floridě, kde obsadil krásné 6. místo.

Souběžně s Mistrovství ČR v týmových divizích, které patří mezi královské disciplíny sportovního cheerleadingu, proběhlo i Mistrovství ČR Doubles, tj. tanečních dvojic. Celkem jsme tak shlédli 150 choreografií.

Tituly Mistrů republiky získaly v hlavních kategoriích Allgirl Senior Elite, Coed Senior Premier a Performance Senior Freestyle týmy Lady Eagles, JNS Hawks a Dragon Pom Ladies. Nejvíce pohárů vybojoval klub Join New Spirit Allstars z Prahy, který proměnil všech svých 11 soutěžních vstupů v cenné kovy.

Mistrovství ČR bylo zároveň i kvalifikační soutěží na ME 2018. „Na loňském evropském šampionátu, který se konal v Helsinkách, Finsko, Češi vybojovali hned tři poháry (2x stříbro a 1x bronz) v hlavních kategoriích.“ doplňuje Martina Marešová, prezidentka České asociace cheerleaders. Více informací o akci naleznete na www.cach.cz.

Mistrovství ČR ve sportovním cheerleadingu 2019 finančně podpořili: