address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

CHEER ACADEMY

Tentokrát si představíme historii klubu, jenž přišel s myšlenkou založit cheerleadingovou školu po celé Praze. I přesto, že stále není ve všech částech, rozléhá se ve čtyřech čtvrtích a současně má přes 130 sportovců v klubu. Nejedná se o žádný jiný klub, než o Cheer Academy.

Klub Cheer Academy byl založen v roce 2012 Martinou Němcovou, Olgou Kopřivovou a Andreou Nováčkovou. Všechny tyto zakladatelky také působily jako trenérky v Chilli Cheerleaders. Kromě toho mají zkušenosti i z jiných klubů jako je Prague Lions Cheerleaders. První pobočku společně otevřely na Praze 9, kde začínaly od nejmenších až po juniorky, kterých bylo pouze 4. Nyní klub sčítá 139 sportovců. “Náš hlavní cíl byl založit cheer školu po celé Praze. Zatím máme školy na Praze 3, 4, 5 a 9. Nově máme pobočku v Kamenici, kde bydlí spoluzakladatelka Andrea Nováčková,” doplňuje Martina Němcová.

Klub se věnuje všem divizím, od cheerleadingu (Individual i Team Level 1, 2, 3) až po Performance Pom (Doubles i Team). Primárně se zaměřuje na dětské kategorie, od nejmenších Baby, až po starší Junior a do letošní sezony nově vstupuje i se Senior týmem. O sportovce se stará 14 trenérů. Za zmínku stojí Zuzana Paulíková, která pomohla rozšířit základnu členů, ale také Bára Schejbalová, která se podílí na rozvoji cheerleadingu v klubu.

Kromě účasti na Mistrovství Evropy v roce 2016, si klub odnáší i medailová umístění z Mistrovství ČR, přičemž si nejvíce váží druhých míst na MČR (celkem 3x stříbro, 4x bronz).

Filozofie klubu není orientovat se pouze na výsledky soutěží, ale o vytvoření dobrého zázemí pro členy, aby měli pocit, že jsou součástí sportovního klubu. I přesto, že si pobočky Cheer Academy vzájemně konkurují, vždy se těší na společný letní tábor/soustředění, kde se všichni sejdou a sportují jako jeden klub. Tento tábor se konal letos již po 8. Kromě tábora pořádá Cheer Academy také Vánoční besídku a akci Hurá prázdniny. Na soutěži členy klubu poznáte díky růžovo-černým uniformám.