address-cardangle-downbankbarschevron-leftchevron-rightenvelopefacebook-officialfile-excel-ofile-pdf-ofile-word-ofile-zip-ograduation-capinstagramlinkstartrophyvimeo-squarewindow-close-oyoutube-squarezonerama

Český národní tým

Český národní tým

Český národní reprezentační tým (Czech National Cheer Team, či zkráceně CN/CT) je výběr nejlepších cheerleaders z celé České republiky a zřizovatelem je Česká asociace cheerleaders (dále jen „ČACH”). Základní úlohou tohoto týmu je podpora rozvoje cheerleadingu, jako zatím stále se vyvíjejícího sportu.

Reprezentační tým pravidelně jezdí reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěže, jezdí školit ostatní české týmy, exhibičně vystupuje na českých soutěžích a na různých kulturních, sportovních či charitativních akcích.

Členové národního týmu udávají směr ostatním cheerleaders, nejen svými úspěchy ale i svým chováním mezi sebou a k ostatním cheerleaders. CN/CT je ideální formou reprezentace daného partnera, neboť jsou vzorem pro ostatní a jejich záběr je nejen po celé České republice ale i v zahraničí.

Reprezentační tým seniorských cheerleaders se světového šampionátu účastní do roku od roku 2016 a bez zaváhání obsazuje finálovou desítku. V roce 2018 se opět český národní seniorský tým probojoval pod vedením slovinských trenérů Matěje Trilara a Ingrid Sever do finále, ze kterého si kde si odnesl celkové 7. místo v divizi Coed Elite a svým výkonem se zapsal do vědomí všech dalších cheerleaders. Juniorský reprezentační tým vycestoval na Mistrovství světa 2018 pod vedením trenérky Andrey Paňko a v obrovské konkurenci obsadil neuvěřitelné 6. místo.

CN/CT je složen ze tří složek:
CN/CT Junior – složka sportovců do 17 let, která má za cíl účast na oficiálním ICU mistrovství světa junior Worlds. Mimo Mistrovství světa v dubnu juniorský tým exhibičně vystupuje na soutěži pořádané ČACH Roller coaster cup. Juniorský tým má taktéž motivovat další mladé sportovce k pozitivnímu vztahu k tomuto sportu.

CN/CT Senior - složka sportovců, která má za cíl účast na oficiálním ICU mistrovství světa Worlds. Exibičně vystupují na Mistrovtsví České republiky v cheerleadingu. V roce 2016 se jednalo o historicky první oficiálně vyslaný tým na vrcholnou soutěž v Orlandu na Floridě, odkud si dovezli cenné umístění – 8. místo a nechali za sebou mnoho dalších států. Mezi evropskými státy skončila Česká republika druhá. V roce 2017 se seniorský tým umístil v semifinále na 7. místě a z finále si potom odnesl skvělé 6. místo a posunul tak český cheerleading zase o kus dopředu.

CN/CT Masters – tým proškolených instruktorů, který má za cíl školit nové ale i stávající týmy a předávat zkušenosti a rozvíjet tak cheerleading. Masters exhibičně vystoupuje či organizuje exhibiční vystoupení na soutěži pořádané ČACH Spirit cheer cupu. Instruktoři CN/CT Masters se účastní: Summer cheer campu, Tumble campu, UCA campu, školení nových týmů, soustředění a tréninků CN/CT junior a dalších.