address-cardangle-downbankbarschevron-leftchevron-rightenvelopefacebook-officialfile-excel-ofile-pdf-ofile-word-ofile-zip-ograduation-capinstagramlinkstartrophyvimeo-squarewindow-close-oyoutube-squarezonerama

Historie týmu

Historie týmu

Poprvé od svého vzniku reprezentoval Czech National Cheer Team (tehdy ještě jako Czech Allstar Team) český cheerleading o víkendu 4. a 5. června 2005 na otevřeném mistrovství Evropy v německém Bottropu – Elite Cheerleading Championship 2005. Dodnes se jedná o velice prestižní soutěž s mezinárodním obsazením a tvrdou konkurencí. Tehdy se CN/CT utkal s 11 týmy v divizi Senior Cheer - All Girl. Jde o věkovou kategorii nad 15 let, všechny soutěžící musí být dívky a musí předvést pyramidy, pokřik, akrobacii, skoky a cheer tanec. Ze základního kola postupil CN/CT s dalšími 4 týmy do finále, což už samo o sobě znamenalo velký úspěch. Ve finále pak tým zabojoval a získal velice cenné 4. místo.

CN/CT se může taktéž pyšnit velkým úspěchem a ziskem 1. místa na mezinárodní soutěži „Elite Beach Cup“ v Německu v lednu roku 2006.

Dosud však největším úspěchem bylo vybojované 3. místo na Elite Cheerleading Championship v Bottropu v červnu 2007, již zmíněné velmi uznávané mezinárodní evropské soutěži.

Pro sezonu 2009/2010 byli do týmu poprvé přijati muži a CN/CT se zúčastnil divize Senior Cheer - Limited Coed na Elite Cheerleading Championship v Bottropu, kde nakonec po slibném semifinálovém postupu ze 4. místa získal pátou příčku.

V roce 2011 jste pak mohli vidět CN/CT na historicky prvním postupovém Mistrovství Evropy - ECU European Championship, který se konal 2. července 2011 v Praze, v divizi Senior Coed Premier (Level 6). Tým zde ve velmi tvrdé konkurenci získal 6. místo a potvrdil tak svoji vedoucí pozici mezi českými týmy. Do roku 2015 reprezentovalo CN/CT Českou republiku vždy na Mistrovství Evropy.

Pro sezónu 2015/2016 vznikla nová koncepce tří složek:

  • CN/CT Junior – dvouletá příprava na ICU Mistrovství světa 2017.
  • CN/CT Masters – tým instruktorů.
  • CN/CT Senior – reprezentace na ICU Mistrovství světa 2016.