address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

SHARKS CHEERLEADERS

Z Ledenic jistě znáte klub SHARKS Cheerleaders, který se dříve jmenoval Sharks TJ Sokol Ledenice. Ten byl založen v roce 2009 Veronikou Pokornou.

Klub vznikl jako součást softbalového týmu Žraloci, jako tým jejich roztleskávaček. Veronika byla nadšená maminka a podporovatelka toho týmu, a tak při příležitosti Mistrovství Evropy juniorů spojila partu dívek, které podpořily tým pokřiky a tancem. Klub byl v začátcích veden jako taneční kroužek se zaměřením na Pom Performance. V roce 2009, když členky poprvé viděly cheerleading na Mistrovství ČR, bylo rozhodnuto, že se chtějí věnovat právě soutěžnímu cheerleadingu.

V začátcích bylo v klubu pouze deset členek, momentálně jich je 60 a klubu se věnuje 5 trenérů. Klub se věnuje zejména cheer divizím od 5 letých sportovců až po seniorský tým.

První medailové umístění na Mistrovství ČR se povedlo v roce 2012, a to hned 1. místo v kategorii Cheer Peewees Small. Od té doby klub získal již nespočet ocenění jak v Group Stunts, tak i v Individuálních kategoriích. “V roce 2013 jsme se vypravili na svou první zahraniční soutěž do německého Bottropu a odvezli si 3.místo v kategorii Group AllGirl junior. V roce 2014 jsme na Mistrovství Evropy v Bonnu získali 10. místo v Junior Coed Team a 6. místo v kategorii Group Stunts Junior Coed. Následovalo Mistrovství Evropy v Ljubljaně a ve Vídni, kde Sharks skončili hned za první desítkou,” okomentovala trenérka a zakladatelka klubu Veronika umístění na zahraničních soutěžích.

Že se jedná o úspěšný klub nasvědčuje i fakt, že jsou každoročně členky klubu součástí reprezentačních klubů Team Czech Republic.

  • 2016 senior tým - Elen Herdová
  • 2017 junior tým - Eva Hajná, Nikol Hartová, Adéla Sabó
  • 2018 junior tým - Klára Hajná, Rozálie Křešničková, senior tým - Veronika Váchová
  • 2019 junior tým - Eliška Uhlířová, senior tým Adéla Hynková, Veronika Váchová, Klára Hajná
  • 2020 senior tým - Jana Urbanová

Pro SHARKS je typická barva moře, tedy modrá a bílá. Klub je aktivní i mimo soutěže, a to na charitativních akcích, veřejných vystoupeních a každoročně pořádá soustředění v Hluboké nad Vltavou, kde se připravují na začátek sezony. Kromě trenérky ovlivnili chod klubu i další významní čeští sportovci cheerleadingu - Jana Nováková, členové JNS Pulse a Nikol Míková.