address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

PILSEN JAGUARS CHEERLEADERS

Pilsen Jaguars Cheerleaders je klub ze západních Čech, který se dříve nazýval Tornadoes Cheerleaders. Historie klubu sahá až do roku 2003, kdy parta kamarádek, ještě ani nevěděla, že cheerleading existuje. Tyto dívky chodily roztleskávat a zpříjemňovat pauzy na zápasech basketbalu. Po určitém čase jim přišla nabídka spolupráce s plzeňským týmem amerického fotbalu a v roce 2005 vznikl tým cheerleaders, který byl první v západních Čechách.

Při vzniku klubu by nikdo netušil, že klub vyroste z osmi nadšenců na aktuálních 140 sportovců, o které se bude starat 10 trenérů. Klub se primárně věnuje sportovnímu cheerleadingu od kategorie Baby, až po Parents.

Mezi nejvýznamnější osobnosti klubu neodmyslitelně patří zakladatelky klubu Ivana Schullerová (Papežová), která byla i členkou prvního českého reprezentačního týmu, a Lucie Štvánová, která má za sebou již 17 let trénování týmu. Další osobností je Milan Lavička, který přispívá klubu nejen jako trenér a aktivní sportovec, ale také jako oficiální porotce s ICU Judges Education Course certifikací.

“Vážíme si všech ocenění, protože za každým z nich je spousta práce,” míní vedení klubu. A právě Jaguars se mohou pyšnit mnoha medailovými oceněními z Mistrovství ČR - 5x zlato, 8x stříbro a 7x bronz, ale také za třemi nominacemi a reprezentací ČR na Mistrovství Evropy - ME Praha (2011), ME Amsterdam (2012), ME Bonn (2014). To, že Pilsen Jaguars Cheerleaders patří mezi kvalitní týmy v českém cheerleadingu, potvrzuje i účast jejich členů v Team Czech Republic - Ivana Schullerová (Papežová), Milan Lavička, Markéta Jedličková, Radka Staňková, Petra Regálová - to jsou Jaguáři, kteří navlékli reprezentační uniformu.

Klub také spolupracuje s IZS Plzeňského kraje na různých akcích, jako je dětský den, také natáčeli videoklipy pro Českou televizi a Óčko, a kromě toho spolupracují s charitativními organizacemi Nadace 28 a Nadací pro transplantaci kostní dřeně. Děvčata a chlapce z Jaguars poznáte díky jejich barvám - modrá, černá a bílá, a určitě v jejich blízkosti uvidíte i jejich maskota Jaguara.

JAGUARS logo WEBN