address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

S dalším nárůstem členské základny a počtu klubů nastala v průběhu existence České asociace cheerleaders (ČACH) potřeba dalších soutěží. Proto přibyl na začátku 6. sezony v roce 2006 do nabídky soutěží pořádaných prezidiem ČACH Spirit Cheer Cup (SCC), později přejmenovaný na Sparkling Cheer Cup s nádechem Vánoc. Tato soutěž se konala pravidelně v měsících prosinec nebo listopad v Kladně, Praze, Plzni a Hradci Králové. Na soutěži byly postupně otevírány nestandardní zábavné kategorie, jako např. Trio Cheerdance, Spirit Pyramide, Double Tumbling Shock nebo Superman Basket Toss. V roce 2008 přibyla tematická soutěžní vystoupení Theme Cheer Show, a od roku 2013 provázelo jednotlivé ročníky i tematické ladění scény. V průběhu let také soutěž přivítala mnoho zahraničních účastníků či byla součást Evropské Cheer Ligy (ECL) a České Národní Cheer Ligy (CNCL). Na soutěži nechyběla ani zpětná projekce, fotokoutek, streaming z haly, občerstvení a Shop&Fun zóna. Po soutěži byly k dispozici fotografie z plochy a videomedailonek ze soutěže.

Historicky první ročník Spirit Cheer Cup se konal první adventní víkend 3. 12. 2006 v kladnenské hale – Sletiště, v blízkosti aquaparku. Na soutěži předvedlo 350 sportovců z 15 klubů celkem 76 vystoupení ve spoustě nových kategoriích (Women Partner Stunts, Trio Cheerdance, Toe Touch, Spirit Pyramide). Celý soutěžní den započal český All Star tým tematickou show za filmové hudby a svou show předvedli také slovinští reprezentanti. Výsledkové listiny 2006

Snímek obrazovky (318)

Druhý ročník ročník Spirit Cheer Cupu byl uspořádán 1. 12. 2007 na unikátním místě – v kině Palace Cinemas Letňany, Praha. 340 účastníků z 16 klubů vystoupilo ve 107 vystoupeních. Soutěž ozvláštnila také speciální kategorie Spirit Double Pyramide.
Výsledkové listiny 2007

Snímek obrazovky (364)

Třetí ročník se opět konal v tělocvičně, v Praze na Královských Vinohradech, a to 22. 11. 2008. Soutěže se zúčastnilo 355 sportovců z 18 klubů. Diváci zhlédli 125 vystoupení. Novinkou byly tematicky laděné kategorie Theme Show či nová speciální kategorie Tumbling Shock.
Výsledkové listiny 2008

Snímek obrazovky (362)

Čtvrtý ročník zábavné cheer soutěže byl uspořádán 14. 11. 2009 v Praze na Královských Vinohradech. 465 účastníků z 26 klubů předvedlo celkem 174 vystoupení. Soutěž sledovalo na 500 diváků, kteří opět mohli zhlédnout Theme Cheer Show či klání group stuntových skupinek v nové kategorii Extreme Battle. Vzhledem k velkému zájmu o kategorii Double Synchrodance, proběhlo v dopoledních hodinách nejdříve předsoutěžní výběrové kolo, z něhož bylo pro samotnou soutěž vybráno pět nejlepších dvojic v každé divizi. V Shop&Fun zóně se mohli účastníci kromě zakoupení cheer doplňků a oblečení nechat nalíčit, legračně ztvárnit karikaturistkou, či vyrobit balonkové zvířátko.
Výsledkové listiny 2009

Snímek obrazovky (358)

Pátý ročník se konal 14. 11. 2010 opět v Praze na Královských Vinohradech. Soutěže se zúčastnilo 650 účastníků z 28 klubů, kteří se ukázali celkem ve 200 vystoupeních. I tento rok proběhlo předsoutěžní výběrové kolo v kategorii Double Synchrodance.
Výsledkové listiny 2010

Snímek obrazovky (356)

Šestý ročník se konal 12. 11. 2011 v hale Podvinný Mlýn v Praze, ve které bylo dosud pořádáno i Mistrovství ČR. Na akci se ukázalo 750 sportovců z 30 klubů ve 271 vystoupeních. I tento rok proběhlo předsoutěžní výběrové kolo v kategorii Double Synchrodance. Nechyběly samozřejmě ani další kategorie, zejména pak tematické divize, které se stávaly u sportovců i u trenérů čím dál více oblíbenějšími. Na akci proběhla také soutěž o nejvýše vyhozený Superman Basket Toss, měřená dle speciálního zavěšeného metru vyrobeného na míru pro tuto divizi. Tento výhoz byl zapsán do české knihy rekordů, skupinka JNS Pulse zvládla vyhodit dívku do 4 m!
Výsledkové listiny 2011
Videomedailonek

Snímek obrazovky (349)

Sedmý ročník byl uspořádán 25. 11. 2012 v hale Podvinný Mlýn v Praze. Zúčastnilo se ho 950 soutěžících z 30 klubů. Porotci ohodnotili rekordních 245 vystoupení. I tento rok proběhlo předsoutěžní výběrové kolo v kategorii Double Synchrodance. Tento rok přibyly nové kategorie Double Partner Stunt a Double Tumbling Shock. Tento rok se týmy Group Stunts pokusily o překonání loňského rekordu ve výhozu dívky do výšky. To se povedlo skupince JNS SHOT, kteří dosáhli výšky 4,1 m a přepsali tak český rekord!
Výsledkové listiny 2012 CHEER
Výsledkové listiny 2012 DANCE

Snímek obrazovky (378)

Osmý ročník byl poprvé tematicky laděn a poprvé také přivítal zahraniční účastníky. Soutěž se konala 7. 12. 2013 v Praze na Královských Vinohradech. 920 sportovců z 28 klubů včetně hostů z Polska, Ruska, Ukrajiny a Běloruska si užilo soutěž v atmosféře Beach párty. 835 diváků zhlédlo na 146 vystoupení, která mohla být laděna do tématu soutěže. Na konci soutěžního dne si účastníci mohli společně zatančit Hawai dance. Ke koupi bylo tematické tričko. Tento ročník byl zařazen i do ECU ligy.

Snímek obrazovky (342)

Devátý ročník byl laděn do tématu Space World, tedy vesmírný svět se stylovou velkolepou scénou a rekvizitami. Soutěž se konala 22. 11. 2014, poprvé v Plzni, v hale Lokomotiva. Do Plzně přijelo 724 sportovců z 19 klubů včetně týmu z Ruska. Sportovci předvedli před 677 diváky 154 vystoupení. Novinkou byla kategorie Space Fly Stunt. K doprovodnému programu patřila i After párty či možnosti prohlídky pivovaru Pilsner Urquell. Spirit Cheer Cup 2014 byl začleněn do ECL.
Výsledkové listiny 2014
Fotogalerie

Snímek obrazovky (334)

Desátý ročník proběhl 21. 11. 2015 v hale Lokomotiva v Plzni. Podtitulem a tématem byl starověký Egypt a scéna tak byla vyzdobena sochami faraonů a pyramid. Soutěže se zúčastnilo 804 soutěžících z 25 klubů včetně zahraničního týmu z Polska. Sportovci předvedli 200 vystoupení před 741 diváky. Na účastníky čekala egyptská show CNCT Masters, Varsity cheer shop či face painting pro děti. Pozvánku na tento ročník jste mohli slyšet na HIT Rádiu Plzeň. Soutěž byla zařazena do CNCL a ECL. Celým dnem prováděli trenér týmu Fighters cheerleaders Radovan Slavík a moderátorka ČT Sport Markéta Srbová.
Výsledkové listiny 2015
Fotogalerie

Snímek obrazovky (336)

Jedenáctý ročník se konal 26. 11. 2016 v hale Lokomotiva v Plzni v pirátském stylu. 660 soutěžících z 23 klubů předvedlo před 518 diváky 150 vystoupení. CNCT Masters předvedli svou show a během dne probíhala hra o pirátský měšec. Každý soutěžící obdržel tematický dárek – odznáček s logem soutěže. Zároveň si účastníci mohli pořídit sběratelský soutěžní náramek s logem akce. Soutěž byla zařazena do CNCL a zároveň do ECL.
Výsledkové listiny 2016
Fotogalerie

Snímek obrazovky (351)

Dvanáctý ročník se konal 18. 11. 2017 již tradičně ve Sportovní hale města Plzně. Scéna a téma tohoto ročníku byly stylizovány do filmové tématiky. 545 soutěžících z 16 klubů předvedlo 60 vystoupení. Spolu s 288 diváky si užili den plný filmu, kamer, Oscarů a červeného koberce. CNCT Masters společně s rodiči českých cheerleaders předvedli svou show. Během dne probíhala Soutěž o nejlepší róbu, kterou hlídala módní policie. Na závěr akce zatleskala trenérům celá hala při Coaches Walk of Fame. Účastníci si také mohli pořídit sběratelský soutěžní náramek s logem akce. Soutěž byla zařazena do CNCL.
Výsledkové listiny 2017
Fotogalerie

Snímek obrazovky (337)

Třináctý ročník, který se konal 24. 11. 2018 v Plzni, byl stylizován do tématu Wild West. 351 sportovců ze 14 klubů včetně hostů ze Slovenska soutěžilo v 50 vystoupeních, na které se přišlo podívat 378 diváků. Diváci byli vyzváni ke stylovému oufitu - indiánským a kovbojským kostýmům, aby tak dotvořili tematickou scénu k dokonalosti. Rodiče z Pilsen Jaguars si pro všechny připravili exhibiční vystoupení. Na konci dne vytvořila Kája Dvořáková svým koncertem tu pravou Country show.
Výsledkové listiny 2018
Fotogalerie

Snímek obrazovky (338)

Čtrnáctý ročník se konal 7. 12. 2019 v Hradci Králové v hale Třebeš a zaznamenal velkých změn. Návrat k pozdějšímu adventnímu termínu, zrušení tematických Story Cheer divizí a změna místa startující podporu dalších krajů ČR si vyžádaly rebranding soutěže - Sparkling Cheer Cup. Své síly poměřilo 350 sportovců z 19 členských klubů. 239 diváků zhlédlo 109 soutěžních choreografií. Třpytivá scéna s ozdobenými stromky navodila atmosféru blížících se Vánoc. Na závěr akce jsme společně poděkovali všem trenérům, kteří obdrželi dárek od pekárny Kompek, a zazpívali si společně vánoční koledy. Na této soutěži jsme se zaměřili na podporu Team Czech Republic (TCR) – členové reprezentace soutěžili zdarma; 30 Kč z každé vstupenky a výtěžek z prodeje českých repre mašlí od Spirit Cheer Shop a kalendářů TCR od Cewe/Fotolab.cz bylo předáno TCR. Výsledkové listiny 2019