address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Prague Panthers Cheerleaders

Historie Prague Panthers Cheerleaders se začala psát na přelomu let 1993/1994. Klub cheerleaders byl od svého zrodu součástí historicky nejúspěšnějšímu klubu amerického fotbalu v ČR, Prague Panthers. Zakládajícími členkami byly studentky a spolužačky jedné z pražských středních škol, mezi nimi byla Renata Štefanová, která u cheerleadingu z původní party zůstala až do současnosti jako jediná.

Tým se z počátku věnoval účelu, pro který vznikl, což bylo vytváření atmosféry při zápasech amerického fotbalu a povzbuzování svého mateřského týmu Prague Panthers. Vzorem pro Pantherky byly vedle zahraničí, cheerleaders z klubu Prague Lions. Postupně se tým začal věnovat také tzv. sportovnímu cheerleadingu, jeho akrobatické i taneční části. Jako dlouholetý, řádný člen ČACH se sportovkyně účastnily ČACH pořádaných soutěží, vzdělávacích akcí a v neposlední řadě také FCC kempů. Úspěchy zaznamenávaly reprezentantky týmu (Allgirl) zejména v týmové dance divizi, kategorie junior později i senior.

V posledním desetiletí minulého století cheerleaders Prague Panthers mimo jiné roztleskávaly na mezinárodních hokejových hrách „Pragobanka Cup“, které se konaly ve Zlíně. Krátký čas roztleskávaly Panthers cheerleaders také například pro basketbalový klub USK Praha. Prvními trenérkami a manažerkami týmu byly partnerky hráčů klubu Simona a Gábina, později pak Silvie. Dalšími trenérkami a manažerkami týmu byly: Renata Štefanová, Lucie Cichrová, Lucie Mašková a Barbora Jedličková.

Tým Prague Panthers Cheerleaders působil v ČR 16 let. Některé členky po utlumení činnosti týmu přešly do jiného členského klubu ČACH, klubu založeného Barborou Jedličkovou - BSH cheerleaders.