address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

FIGHTERS CHEERLADERS

V roce 2014 vznikl jeden z úspěšných pražských klubů - klub Fighters Cheerleaders. Ten vznikl přerodem z původního klubu Lions Cheerleaders, který patřil pod americký fotbalový klub Prague Lions. Fandění na zápasech bylo spíše volnočasovou aktivitou, a proto se po několika společných letech rozhodl klub dát se na soutěžní úroveň cheerleadingu. “Po několika úspěších, mezi které se řadí i 2. místo na Mistrovství ČR v roce 2010 v kategorii COED senior, došlo v roce 2012 k definitivnímu oddělení od klubu amerického fotbalu,” vysvětlila trenérka a zakladatelka klubu Jana. V roce 2013 se tedy rozběhlo oddělení od klubu Prague Lions a v roce 2014 byl založen samostatný klub Fighters Cheerleaders, který zakládala čtveřice - Jana Slavíková, Radovan Slavík, Michaela Bednářová a Martin Veber.

O 100 členů se stará 6 trenérů, mezi které patří i zakladatelé klubu Jana a Radek. Jana se věnuje cheerleadingu již od počátků cheerleadingu v České republice, tedy od roku 1994. Dostala se od asistentky trenéra v Lions až po samotné vedení klubu Fighters. Momentálně v klubu působí jak hlavní trenérka, tak i v roli předsedkyně a manažerky. Její manžel Radek patří mezi první muže v českém cheerleadingu, je stále aktivním trenérem, který se věnuje hlavě kategorii MINI a COED.

Jak již bylo zmíněno, členská základna klubu je velká a stejně tak i velké jsou jejich úspěchy. Klub se primárně věnuje cheer divizím v MINI, JUNIOR a SENIOR kategorii. Z Mistrovství ČR si klub odnesl již 8 stříbrných a 1 bronzovou medaili v týmových divizích, úspěchy má i v malých divizích, a to 2x zlato a 3x bronz. Kromě českých úspěchů se klub může pyšnit i účastní na Mistrovství Evropy v roce 2016 a 2017, a podíval se i na soutěž Elite Cheerleading Championship v roce 2018 a 2019. Pro Fighters jsou důležitá všechna ocenění, a není divu, protože klub je nejen úspěšný jako tým, ale jejich členové jsou stálými členy týmu Team Czech Republic (seznam pod článkem). A dokonce se může pyšnit tím, že jejich hlavní trenérka a zakladatelka klubu Jana byla oceněna členstvím v Síni slávy českého cheerleadingu. Jejich člen Matěj Roch vyhrál v anketě Sportovec roku 2019 v kategorii Muž roku.

Klub jednoznačně nepřehlédnete, neboť kromě jejich výrazných týmových barev - fialové, zelené a černé je jejich maskotem Hulk. Kromě soutěží se klub věnuje i komerčním a charitativním vystoupením (Avon Run, zápasy basketbalu, atd.).

Členové reprezentačních týmů:

Jana Slavíková, Radovan Slavík, Jana Česká, Alena Jankovská, Anna Horáková, Sára Kolková, Hana Menclová, Matěj Roch, James Matsinger, Kristýna Doskočilová, Dan Ludvíček, Dan Studený, Michal Tilgner, Denisa Rejková