address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

TEAM CZECHIA 2025

TEAM CZECHIA 2025

S velkým nadšením oznamujeme nový koncept českého reprezentačního cheerleadingového týmu, který přináší řadu inovací a změn.

Po vynucené pauze, způsobené výpadkem financování ze strany státu, změnou systému financování sportovních reprezentací a chystanou prioritizací, Vám přinášíme zcela nový koncept reprezentačních týmů ČACH. Stále se snižující podpora ze strany státu nemůže být překážkou pro stabilitu a kvalitní výkony českého cheerleadingu ve světě. Vstupujeme do nové éry, kde se zaměříme na dlouhodobou udržitelnost a soběstačnost národního týmu. Nový koncept přináší systém střídání divizí, který zajišťuje kontinuální rozvoj sportovců a motivaci napříč věkovými kategoriemi. Věříme, že tento přístup podpoří nejen individuální růst našich sportovců, ale také posílí týmového ducha, celkovou úroveň českého cheerleadingu, ale také nadšení reprezentovat Českou republiku ve světě.

S radostí vám oznamujeme, že pro sezonu 2024/2025 otevíráme tým Senior All Girl Level 5!

Níže naleznete termíny pro tryout a víkendové tréninky:

  • 5.-6.10.2024 (tryout)
  • 9.-10.11.2024
  • 14.-15.12.2024
  • 11.-12.1.2025
  • 8.-9. 2 2025
  • 8.-9. 3.2025
  • 5.-6.4.2025 *místo konání bude upřesněno

Očekávané náklady pro sportovce: 68.000,-Kč.

Rozumíme, že některé změny, jako zvýšené finanční náklady pro sportovce, mohou vyvolávat otázky a obavy. Proto jsme připravili následující přehled nejčastějších dotazů a odpovědí, které vám pomohou lépe pochopit nový koncept a jeho přínosy. Doufáme, že vstoupíme do této nové kapitoly společně, s cílem zabojovat o stabilní českou cheerleadingovou reprezentaci, s nadšením a hrdostí za českou zem, pochopením pro situaci, která nastala, a v neposlední řadě také s odhodláním dosáhnout úspěchů na domácí i mezinárodní scéně.

Tým Czechia samozřejmě nejsou jen sportovci, kteří stojí na soutěžní ploše, naopak, k úspěšné sezoně je potřeba kvalitní tým kolem nich. Máš chuť být součástí národního týmu mimo competition mat? Níže nalezneš seznam otevřených pozic a přihlas se! Těšíme se na TEBE! Inzeráty na otevřené pozice (trenér, asistent, manager a organizační pracovník a dobrovolníci) najdete ZDE.

Q&A

● Co je hlavním cílem nového konceptu českého reprezentačního cheerleadingového týmu?
○ Odpověď: Hlavním cílem je znovuobnovení konceptu národního týmu, který bude více soběstačný a jeho chod udržitelnější. Tento koncept se bude snažit o dlouhodobou návaznost mezi různými věkovými kategoriemi a motivovat sportovce ke kontinuálnímu zlepšování a růstu.

● Jak bude probíhat střídání reprezentačních divizí v rámci nového konceptu? Jakým způsobem bude zachována dlouhodobá návaznost mezi různými věkovými kategoriemi?
○ Odpověď: Střídání divizí je zařazeno do konceptu národního týmu z důvodu udržitelnosti tak, aby tým s aktivní sezónou dostal co nejvyšší možnou kvalitu podpory. Střídání bude organizováno tak, aby sportovci postupovali mezi věkovými kategoriemi a úrovněmi na základě jejich dovedností a výkonnosti, čímž se zajistí plynulý přechod a motivace pro všechny zúčastněné. V rámci projektu reprezentace bude nadále fungovat program Talentované mládeže, která má za cíl sportovce připravovat v letech, kdy jejich reprezentační divize nebude mít aktivní soutěžní sezónu.

● Jaké jsou finanční náklady spojené s účastí v novém konceptu týmu a proč došlo ke změně ve financování?
○ Odpověď: Sportovci budou muset pokrýt větší část nákladů sami, což znamená vyšší finanční výdaje oproti minulosti. Toto opatření je nutné z hlediska historicky nestabilní podpory státu díky plánu prioritizaci, který snižuje podporu reprezentace neprioritizovaných skupin, kvůli které vznikla i pauza v aktivní činnosti národního týmu a kterou bychom tímto chtěli do budoucna eliminovat a současně také vzhledem k inflaci a celkovému zdražení služeb spojených s reprezentací v USA. Změna ve financování byla zavedena s cílem zvýšit finanční stabilitu týmu a přesto, že chápeme, že se nejedná o populární rozhodnutí, věříme, že dostatek informací a podpory pomůže k pochopení a přijetí tohoto přístupu, který je běžnou situací u velké množství estetických sportů.
■ Česká asociace cheerleaders se na chodu reprezentačního týmu bude podílet plnou výší státní podpory pro danou oblast, tvorbou fundraisingového projektu, jeho propagací a sdílení se širokou veřejností a prostřednictvím nového projektu pro partnerskou podporu sportovců.

● Jaké jsou možnosti finanční podpory pro sportovce, kteří si nemohou dovolit hradit náklady sami?
○ Odpověď: Sportovci mohou využít různé možnosti finanční podpory, jako jsou stipendia, sponzorství, fundraisingové aktivity nebo granty. V podpoře týmu může sportovci pomoci rodina, tým, jeho město. Kompletní seznam možností uvádíme na našich webových stránkách.

● Jakým způsobem bude probíhat výběr sportovců do jednotlivých divizí a týmů?
○ Odpověď: Výběr sportovců bude založen na jejich výkonnosti, dovednostech a potenciálu. Konkurz do týmu se bude konat nejen skrze tryouts, ale i proaktivním výběrem sportovců v programu Talentovaná mládež či scoutingem na soutěžích v nadcházejících letech. Novinkou také bude zasílání skill videa, dle kterého sportovec dostane na tryout pozvánku. Od sportovců se čeká důsledná příprava i mimo tréninky reprezentace, a to jak ve svém týmu, tak v čase mezi týmovými aktivitami. Cílem je pro každou sezónu sestavit tým, který bude konkurenceschopný a bude mít potenciál na umístění na předních příčkách ve své kategorii.

● Jak bude asociace spolupracovat s jednotlivými týmy ohledně jejich účasti na klubových soutěžích ve světě?
○ Odpověď: Vzhledem k čím dál častější účasti českých týmu na zahraničních klubových soutěžích (IASF, ICU International Cup) chce asociace v nadcházejících sezonách spolupracovat s jednotlivými týmy tak, aby podpořila a doplnila jejich aktivity. Cílem je, aby sportovci nemuseli volit mezi reprezentací svého týmu a České republiky. Dlouhodobý koncept střídání reprezentačních divizí umožní sportovcům dělat oboje – v letech, kdy jejich divize nebude soutěžit na klubové soutěži, mohou reprezentovat svoji zemi v národním týmu a naopak.

● Jaké jsou hlavní výhody nového konceptu pro jednotlivé sportovce? Jaké změny mohou sportovci a jejich rodiče očekávat v organizaci a komunikaci týmu?
○ Odpověď: Hlavními výhodami jsou možnosti kontinuálního rozvoje, jasně stanovené cíle, vyšší míra odpovědnosti a nezávislosti, stejně jako lepší příprava na mezinárodní soutěže. Sportovci a jejich rodiče mohou očekávat změny v organizační struktuře týmu, s důrazem na lepší komunikaci, dlouhodobé cíle, transparentnost a podporu ze strany vedení týmu. Cílem asociace je nastavit chod národního týmu tak, aby byl schopen kontinuálně reprezentovat naši zemi a rozvíjet a zlepšovat úroveň tohoto sportu i jednotlivých sportovců.

Máte ještě otázky? Rádi bychom vás jménem PS Reprezentace pozvali na online schůzku, která se uskuteční na platformě Google meets dne 3. 7. 2024 ve 20:30 hodin.

Pozvánka:
Středa, 3. července · 20:00–21:00
Informace pro připojení ke Google Meet
Odkaz na videohovor: https://meet.google.com/roi-moyd-kiz
Nebo vytočte: ‪(CZ) +420 234 610 595‬ PIN: ‪656 421 729‬#
Další telefonní čísla: https://tel.meet/roi-moyd-kiz?pin=9550695436277

Zápis ze schůzky: ZÁPIS 3.7.2024

1