address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

WILD CHEERLEADERS

Klub Wild Cheerleaders byl založen v roce 2010 trojicí dívek, které původně byly členkami klubu Ice Cats. Po ukončení aktivity tohoto klubu se Michaela Juričáková, Andrea Kohoutková a Barbora Šimková rozhodly, že v cheerleadingu chtějí pokračovat a tak založily vlastní klub Wild Cheerleaders. “Cheerleading pro nás byl srdeční záležitost (a stále je), a proto jsme nechtěly jen tak ukončit cheer kariéru,” popisuje hlavní trenérka klubu Andrea.

Zpočátku si členky nebyly jisté zaměřením klubu, jejich srdce bylo jasně k Performance divizi, a tak po několika pokusech s Hip Hop sestavou se definitivně rozhodly, že jejich parketa je Freestyle Pom. Soutěžní Pom divizi se věnují stále, a to hlavně v seniorské kategorii, kde mají dívky od 16 až do 33 let. Nově v letošní sezoně otevřely i mini a junior kategorii (Little Wild a Wild Girls) a proto klub nově přejmenoval seniorský tým na Wild Ladies. Kromě jedné členky v Allstars týmu, nikdy nebyla žádná z členek součástí reprezentačního týmu, což se v letošním roce, podle slov trenérek, snad změní s otevřením prvního ročníku Performance týmu

O Wild Cheerleaders se momentálně starají dvě trenérky a jedna choreografka. Hlavní trenérka Andrea Kohoutková je jednou z významných osobností klubu, je maminkou dvou krásných holčiček, ale i o členky klubu se stará jako o vlastní děti. Bez ní by jednoznačně klub nebyl v takové harmonii a nefungoval by. “Bez Andrejky bychom se zřejmě zbláznily, ona nás vždy před soutěží dokáže uklidnit. Je velkou skálou nás všech, a to jak ve sportovním světě, tak i v tom osobním,” říká trenérka Michaela Rejzková. Druhou významnou osobností klubu je choreografka, bývalá členka a hlavní trenérka Michaela Juričáková, pod jejímž veděním se tým dostal z posledních a předposledních míst na medailové příčky. Obě dívky ještě před 2 lety byly aktivními členkami klubu a ostatní dívky stále doufají, že se k nim na parket alespoň jednou vrátí.

Klub se může pyšnit čtyřmi za sebou jdoucími tituly Mistryň ČR a jednoho stříbra na MČR. Kromě toho 4x reprezentovaly ČR na Mistrovství Evropy a v roce 2019 se zúčastnily soutěže Summer All Level Championship v Dusseldorfu, kde získaly 3. místo. “Každé vyhrané MČR je skvělý pocit, ale asi nejvíc si pamatujeme úplně první vítězství na MČR, kdy se sen v podobě zlaté medaile na krku, stal realitou. To samé platí pro úplně první medaili ze soutěže v historii klubu - ta byla v roce 2012 na Spirit Cheer Cupu (stříbro) a my jsme si do poslední chvíle myslely, že jsme naše jméno přeslechly nebo ho pořadatelé zapomněli přečíst,” doplňuje Andrea Kohoutková.

Zajímavostí klubu je, že se jedná o univerzitní tým České zemědělské univerzity v Praze, kde také trénují. Kromě trenérek se o ně také starají baletní externisté, kteří je připravují nejen na soutěže, ale také četná vystoupení a akce. Členky klubu můžete vidět práve i na akcích ČZU (Miss Agro, Zahajovací slavnosti atd.), ale také na domácích zápasech basketbalistů USK Praha, kde jsou hlavními roztleskávačkami. Kromě toho se dívky účastní mnoha firemních, sportovních a jiných akcích pro veřejnost, ale také byly i součástí natáčení, naposledy v seriálu Kriminálka Ostrava. Dívky na soutěžích poznáte díky černo-bílým dresům, které jsou doplněné vínovou či zlatou barvou. Klub se tradičně schází na Zasedání divokého pomu, který se koná v půlce sezony, kde se snaží zhodnotit dosavadní sezonu a naplánovat následující období sezony. Kromě toho je samozřejmostí letní soustředění, kde dívky pilují jak techniku, tak se i učí soutěžní sestavu a sestavy na vystoupení.