address-cardangle-downbankbarschevron-leftchevron-rightenvelopefacebook-officialfile-excel-ofile-pdf-ofile-word-ofile-zip-ograduation-capinstagramlinkstartrophyvimeo-squarewindow-close-oyoutube-squarezonerama

VÝSLEDKY ANKETY SPORTOVEC A TRENÉR ROKU 2018

by Martina Železná Novinky

V pátek 8. 2. 2019 se v Paspově sále v Praze na Smíchově konal již 5. ročník slavnostního Galavečera České asociace cheerleaders a České asociace amerického fotbalu. Hlavní částí večera bylo vyhlášení ankety Sportovec a trenér roku. Sportovci roku 2018 se ve svých kategoriích stali:

 

  • SENIOR MUŽ ROKU 2018 - Ondřej Linha - Join New Spirit Allstars 
  • SENIOR ŽENA ROKU 2018 – Veronika Čiháková - Join New Spirit Allstars
  • JUNIOR ROKU 2018 - Barbora Hasmanová - Prague Eagles Cheerleaders 
  • PEEWEE/YOUTH ROKU 2018 – Daniela Vydrová - Join New Spirit Allstars
  • TRENÉR ROKU 2018 – Ondřej Polanský - Join New Spirit Allstars 

Do SÍNĚ SLÁVY českého cheerleadingu v roce 2018 vstoupila Martina Marešová, současná prezidentka České asociace cheerleaders a členka Evropského výkonného výboru. Martina se cheerleadingu věnuje již 20 let, kdy zprvu působila v pražském klubu Lions jako flyer a následně založila nejúspěšnější allgirl klub současné doby Prague Eagles Cheerleaders, kde řadu let fungovala na pozici manager klubu a head coache. Po dobu jejího působení ve vedení asociace se ČACH výrazně profesionalizuje ve všech svých složkách a úroveň českého cheerleadingu stoupá raketově dopředu.

Mezi hlavní kritéria při výběru sportovců a trenéra patří účast v českém národním cheer týmu a reprezentace na Mistrovství Světa, účast a umístění na Mistrovství Evropy, Mistrovství ČR, klubových soutěžích, další sportovní a mimosportovní aktivita přínosná pro cheerleading apod. U síně slávy je hlavním kritériem dlouhodobý a/či významný přínos pro český cheerleading. “Sledovaným obdobím v rámci daných kritérií je soutěžní sezóna 2017/2018, tedy období od září 2017 do června 2018. Hodnotící komise je složena z několika členů odborných komisí ČACH, členů výkonného výboru ČACH a taktéž poradních hlasů některých členských klubů. Následně tříčlenná finální komise kontroluje a zpracovává konečné výsledky. Letošního roku byly výsledky některých kategorií velmi těsné a naopak někteří vítězové zopakovali  své prvenství, čímž potvrdili svou dlouhodobou vysokou výkonnost ve svém oboru, z čehož též máme velkou radost.”, uvedla předsedkyně hodnotící komise Barbora Schejbalová.

Medailonky vítězů a nominovaných jsou postupně zveřejňovány na sociálních sítích České asociace cheerleaders.

Děkujeme všem partnerům Galavečera a České asociace cheerleaders za spolupráci a dlouhodobou podporu cheerleadingu. Gratulujeme všem vítězům a nominovaných. Přejeme všem mnoho úspěchů a medailí v další sportovní kariéře.

Více informací o anketě Sportovec a trenér roku naleznete na stránkách České asociace cheerleaders a v FB události.

Obr: Vítězové ankety Sportovec ČACH 2018 Zleva: Trenér roku: Ondřej Polanský JNS Cheerleaders, Sportovec roku junior: Barbora Hasmanová Prague Eagles Cheerleaders (v zastoupení cenu přebírá Jitka Šedivá) Síň slávy: Martina Marešová (v zastoupení cenu přebírá Linda Myers) Sportovec roku senior žena: Veronika Čiháková JNS Cheerleaders Sportovec roku peewee/youth: Daniela Vydrová JNS Cheerleaders Sportovec roku senior muž: Ondřej Linha JNS Cheerleaders