address-cardangle-downbankbarschevron-leftchevron-rightenvelopefacebook-officialfile-excel-ofile-pdf-ofile-word-ofile-zip-ograduation-capinstagramlinkstartrophyvimeo-squarewindow-close-oyoutube-squarezonerama

Mistrovství ČR ve sportovním cheerleadingu 2019

by Martina Železná Novinky

Cheerleading. Roztleskávačky bojují na Letné o kvalifikaci na ME

Mistrovství ČR ve sportovním cheerleadingu bude opět v Praze!

Nejlepší cheerleaders z celé ČR, často označované jako „roztleskávačky“, zavalí pražskou Letnou. V sobotu 11. května proběhne již 18. ročník Mistrovství ČR ve sportovním cheerleadingu a 4. ročník Mistrovství malých divizí - Performance doubles (taneční dvojice). Akce se bude konat v hale Královka, kam přijede přes 1 400 sportovců z 23 českých klubů poměřit své síly. Diváci uvidí celkem 150 soutěžních choreografií. Soutěžit se bude v akrobatických choreografiích plných atraktivních výhozů a vzdušných prvků. Nebudou však chybět ani sexy taneční sestavy s barevnými pom-pomy. Těšit se můžete i na exhibiční vystoupení českého národního týmu, který koncem dubna reprezentoval ČR na Mistrovství světa na Floridě.

Mistrovství ČR je zároveň kvalifikační soutěží na ME 2019, které se bude konat v ruském Petrohradu. „Na loňském evropském šampionátu, který se konal v Helsinkách, Finsko, Češi vybojovali hned tři poháry (2x stříbro, 1x bronz) v hlavních kategoriích. Dá se očekávat, že nadcházející Mistrovství ČR bude plné choreografických zážitků a skvělou podívanou pro diváky.“ zve na akci Martina Marešová, prezidentka České asociace cheerleaders. Vstupenky jsou v prodeji sítě Ticketportal. Více informací o akci naleznete zde.