address-cardangle-downbankbarschevron-leftchevron-rightenvelopefacebook-officialfile-excel-ofile-pdf-ofile-word-ofile-zip-ograduation-capinstagramlinkstartrophyvimeo-squarewindow-close-oyoutube-squarezonerama

Češi na cheerleadingovém mistrovství Evropy 2019 v Petrohradu!

by Martina Železná Novinky

Mistrovství Evropy v cheerleadingu (ECU Europeans 2019) se konalo poslední červnový víkend v ruském Petrohradu. Šampionátu se zúčastnilo 2 500 nejlepších sportovců z 25 evropských zemí. Novinkou letošního ročníku bylo rozšíření soutěže ze dvou do tří dnů tak, aby mohly být na ME opět zařazeny taneční dvojice a hlavně nedělní finálové kolo pro 5 nejlepších choreografií z každé z hlavních divizí.

ČR reprezentovalo 40 sportovců v tanečním i akrobatickém odvětví. „JNS Silverbirds celou tuto sezonu přizpůsobily Mistrovství Evropy v Petrohradu, i když nakonec soutěžily úplně v jiném levelu, než trénovaly až do května. Odnášejí si jejich nejcennější umístění sezony. Holky vybojovaly krásné a nečekané šesté místo v kategorii Junior Allgirl level 5. Hrdě reprezentovaly klub JNS a celou Českou republiku. Byla to pro ně obrovná zkušenost a motivace do dalších soutěží. Jsme na ně náležitě pyšné.“ uvedla Nikola Dohnalová, trenérka JNS Youth&Junior

Výsledky všech českých choreografií na ME 2019:
6. místo Junior Allgirl Team L5 - JNS Silverbirds, klub Join New Spirit Allstars 
7. místo Senior Hip Hop Doubles - Johanka a Míša, klub Cheerleaders Bees 
8. místo Junior Freestyle Pom Doubles - Áďa a Eliška, klub Black Tigers Cheerleaders
8. místo Junior Hip Hop Doubles - Family Group Áďa a Tomáš, klub Black Tigers
Cheerleaders
8. místo Junior Hip Hip Team - Mr. Bombastic, klub Black Tigers Cheerleaders
10. místo Senior Freestyle Pom Doubles - Aneta a Sabina Macharovy, klub Glitter Stars
Slavkov
15. místo Junior Freestyle Pom Team - Hot Stuff, klub Black Tigers Cheerleaders

Celkové výsledky jsou uveřejněny na webu zastřešující evropské federace European Cheerleading Union http://www.cheerunion.eu a organizátora akce Russian Cheer Union.

Na Mistrovství Evropy 2019 v Petrohradu měla ČR své zastoupení i mezi porotci. Do panelu safety judges, kteří kontrolují legalitu předváděných prvků, byla opět pozvána Petra Žáková.
Gratulujeme!

Součástí týdne evropského cheerleadingu byla tradičně i ECU Valná hromada, kde se rozhodovalo o budoucím rozvoji sportovního odvětví cheerleading. ČR zde zastupovaly obě viceprezidentky ČACH Jana Slavíková a Marie Cerhová.

Děkujeme všem sportovcům, trenérům, klubům a asociaci za nekonečné hodiny tvrdé práce a obětavost při přípravách reprezentace na ME. Děkujeme za úžasnou reprezentaci ČR a gratulujeme ke skvělým umístěním!