address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

VERENA HOMMER
Rozhovor ze 24. 3. 2021

Verena je velice oblíbená německá trenérka a instruktorka, která dvě sezóny byla hlavní trenérkou českého reprezentačního týmu. V roce 2017 též moderovala Mistrovství Evropy cheerleadingu v Praze. Současně již několik let zastává pozici Brand Manager UCA Europe a je aktuálně trenérkou německého cheer klubu CheerForce Allstars Koblenz.

Redakce ČACH vyzpovídala Verenu o aktuálních možnostech trénování v Německu v době Covidové.

Jak se ti daří a jak zvládáš aktuální Covid situaci u vás v Německu?

Situace související s koronavirem Covid v Německu je stále velmi napjatá. Vláda drží poměrně striktní omezení již od prvopočátku této situace, což je náročné. Přestože se situace pomalu lepší, omezení je stále nutné dodržovat, a to znamená i pro německý cheerleading zákaz tréninků, a to nás netěší. Je velice důležité, abychom všichni zůstali ve spojení se svými rodinami a přáteli, byť to lze převážně pouze virtuální formou. Jsem přesvědčená, že toto je důležitá cesta, jak se udržet v optimistickém myšlení. Musíme si stále připomínat, že jednou tato situace skončí.

Jaká je tedy konkrétní situace v německém cheerleadingu a možnostech trénování?

Jak jsem uvedla, bohužel stále nemáme možnost trénovat, občas můžeme trénovat s mladšími dětmi venku, ale bez kontaktu. Protože žiji v oblasti, kde je ještě stále zima, rozhodli jsme se s naším klubem ani venku prozatím netrénovat, nechceme aby dostali sportovci chřipku a my jim tím ještě ztížili život víc. Používáme ZOOM aplikaci a snažíme se naše sportovce udržet v kondici. Je to těžké pro nás i pro naše sportovce, nakonec se dostaneme k tomu, proč děláme všechno to posilování, když nemůžeme dělat sport, který máme rádi…

Vedeš online tréninky a jak se ti tato forma tréninků zamlouvá?

Několik tréninků virtuální formou jsem odtrénovala, ale soustředím se více na to, abych udržela sportovce u našeho programu. Snažím se je zabavit, děláme různé hry a kvízy, předávám jim znalosti a poznatky o skilech, které jednou budeme chtít znovu zvládnout.

Co pro tebe znamenají online tréninky?

Snažím se si stále zachovat pozitivní přístup a předat jej dál. Pokud to jako trenéři zvládnete nyní s vaším týmem, bude váš tým bude silnější a bude vědět, jak fungovat společně.

Co ti tato situace a období přineslo dobrého?

Snažím se stále užívat si co nejvíce toho optimistického, přestože zde v Evropě ta situace je mnohem horší než např. v Americe. Příští sezona bude pro nás všechny nový začátek, ale nemusí to být nutně negativní, dá nám to příležitost pracovat se sportovci, kteří cheerleading berou opravdu vážně, samozřejmě, že někteří také skončí, což je špatné ale na druhou stranu nás to posune rychle kupředu. Řekněte svým sportovcům, že až se jednou vrátíme zpět do tělocvičen, tak budeme lepší než kdy dříve. Musíme držet pospolu, zůstat aktivní, zdraví a ve formě, aby až se vrátíme zpět do tělocvičny, budeme dělat ten nejlepší cheerleading jaký jsme kdy dělali.

Nějaký vzkaz českým trenérům a cheerleaders?

Hlavním poselství je, i když je velmi těžká doba, dostalo se nám konečně trochu času v tomto velmi zvláštním století, který můžeme strávit se svými rodinami a přáteli, šířit lásku a stmelit se jako komunita. Myslím si, že to z nás dělá lepší lidské bytosti a lepší cheerleaders. A cítím, že jakmile se vrátíme zpět do tělocvičen, oceníme cheerleading mnohem více, než jsme si ho cenili dříve. Dělejte stále, co vás baví, zůstaňte zdraví, budoucnost je zářivá, a vím, že i když jsou to těžké časy, společně je zvládneme a budeme silnější.

A na závěr Vereny osobní motto:

“To inspire people is my Why! - Burn for what you love! – That is what makes me happy”