address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Finanční krize v českém sportu a její dopady na ČACH

by Martina Železná Novinky

Již v článku z 28.2.2022 Financování sportu v ČR jsme Vás informovali o predikci, která čeká sportovní prostředí v ČR. 

Podpora sportu ze státních prostředků je nejnižší od roku 1995, ve srovnání se státy EU jsou to 3%, průměr EU je přitom 12%. Výhled na další roky není lepší, energetická krize navyšuje nájmy sportovišť a nutí kluby zdražovat členské příspěvky a pro některé rodiny se sportování dětí stává první škrtanou položkou v rodinném rozpočtu.

Česká asociace cheerleaders na tom není aktuálně o moc lépe. Snížení avizované státní dotace, na 66% obdržené částky v roce 2021, ovlivní start sezony 2022/23 a celý její průběh. ČACH nyní funguje v systému krizového řízení, proběhla identifikace krizových faktorů v souvislosti s možnými důsledky navrhovaných strategií. Finanční oddělení pracuje na účetní závěrce, vyhodnocení hospodaření sezony 2021/2022 a nastavení procesů na samofinancování jednotlivých projektů. 

Český cheerleading čelí největší krizi od období covidu a přejme si společně hodně sil.

SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME!