address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Galavečer amerického fotbalu a cheerleadingu - TRENÉR A SPORTOVEC ROKU 2019

by Martina Železná

V pátek 7. února se uskutečnil již 5. ročník společného Galavečera amerického fotbalu a cheerleadingu pod záštitou České asociace amerického fotbalu a České asociace cheerleaders (pro ČACH se jedná o 6. ročník vyhlašování této ankety). Na slavnostním večeru v Orea Hotelu Pyramida v Praze byli vyhlášeni nejlepší trenér a sportovci uplynulé sezóny. Letos poprvé byla vyhlášena i taneční kategorie Sportovec roku Performance. Byla také uvedena osobnost ČACH do síně slávy.

Sportovci roku 2019 se ve svých kategoriích stali:

Sportovec roku Junior – Tereza Pištěková – Prague Eagles Cheerleaders
Sportovec roku Žena – Kateřina Kutišová - ACT
Sportovec roku Muž - Matěj Roch - Fighters Cheerleaders
Sportovec roku Performance - Aneta Macharová - Glitter Stars Slavkov
Trenér roku - Nicole Kolářová - Prague Eagles Cheerleaders

Do Síně slávy českého cheerleadingu v roce 2019 vstoupila Jana Slavíková, současná viceprezidentka České asociace cheerleadingu. Cheerleadingu se věnuje 25 let a stála u zrodu historicky prvního cheerleadingového týmu Lions. V roce 2012 založila klub Fighters Cheerleaders a dodnes aktivně soutěží. V letech 2006-2014 byla členkou českého národního týmu a v roce 2014 se stala jeho manažerkou.  V rámci vedení ČACH se podílí se na formování českého cheerleadingu, je garantem odborné přípravy trenérů a vzdělávání, má i mezinárodně uznávanou porotcovskou licenci.

Mezi hlavní kritéria při výběru sportovců a trenérů patří účast v českém národním týmu Team Czech Republic a reprezentace týmů na zahraničních soutěžích jako je MS a ME. Dále také účast a umístění na soutěžích MČR, MMD aj. a klubových soutěží. Důležité jsou pro porotu i ostatní sportovní i nesportovní aktivity, které jsou pro sportovce přínosem v cheerleadingu. Nominované hodnotila speciální nominační komise vytvořená ze zástupců komise trenérské, komise porotců, komise pro bezpečnost a pravidla, komise pro strategii a plánování, mediální komise a členů Výkonného Výboru ČACH.

Během večera si diváci mohli užít vystoupení zpěvačky Petry Pudové, barmanskou show Tomáše Paličky a vystoupení dívek z Team Czech Republic. Na slavnostním večeru proběhl i křest kalendáře Team Czech Republic 2020. Večerem provázel moderátor České televize Jiří Kalemba. Na hosty čekal bohatý raut a tombola plná věcných cen.

Děkujeme všem partnerům Galavečera a České asociace cheerleaders za spolupráci a podporu a zároveň bychom rádi poděkovali všem, kteří jsou součástí cheerleadingu v České republice. Gratulujeme vítězům i nominovaným a přejeme všem sportovcům a trenérům mnoho úspěchů a medailí v další sportovní kariéře.

Více informací o anketě Sportovec a trenér roku naleznete na stránkách České asociace cheerleaders a Facebooku.

 

 

 

 

 

Vítězové (zleva): Sportovec roku Performance: Aneta Macharová Glitter Stars Slavkov, Sportovec roku Junior: Tereza Pištěková Prague Eagles Cheerleaders, Sportovec Žena: Kateřina Kutišová ACT, Sportovec roku Muž: Matěj Roch Fighters Cheerleaders, Trenér roku: Nicole Kolářová Prague Eagles Cheerleaders, Síň slávy: Jana Slavíková