address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

TONY HODGES
Rozhovor ze dne 5.2.2021

Tony je Američan žijící již několik let v Evropě. Zprvu působil v Chorvatsku, posléze se natrvalo přesunul do Maďarska, nicméně pravidelně působí po celé Evropě a několikrát do roka navštěvuje svou rodnou zemi, konkrétně většinou Kalifornii v USA. Tony je velice oblíbený trenér a instruktor, který se věnuje jak klasickému cheerleadingu, zejména pak tanečního zaměření Performance. Tony pro české cheerleaders vedl nespočetně mnoho školení a workshopů a je pravidelnou součástí odborné poroty na mnoha českých soutěžích. Porotcuje samozřejmě i na významných evropských či mezinárodních cheer soutěžích.

Jak dlouho žiješ v Evropě?
Přestěhoval jsem se do Evropy 11. srpna 2011, takže již to bude téměř 10 let!

Čím se zde živíš?
Vlastním hudební studio Got Cheer Music v rámci kterého vytvářím a stříhám cheerleadingové a taneční mixy pro soutěžní týmy. Taktéž mám firmu na doplňky, která se jmenuje BeCaliornia a díky ní dovážím do Evropy baseballové kšiltovky. Moje obě práce jsou mým koníčkem, nic lepšího si přát nemohu :)

Jak často se vracíš do USA?
Za normálních okolností pravidelně cestuji do Ameriky každý leden a pak několikrát během léta. Cestování si tedy užiji opravdu hodně, ale létání mne baví.

Jak se ti daří v této době a jak zvládáš Covid situaci?
Mám se dobře a jsem zdravý. Miluju cestování a porotcování cheer soutěží. Jsem proto smutný, že mi tato situace nedovoluje vás osobně vidět a užít se na soutěžích. Je to tvrdá doba, ale věřím, že když budeme dodržovat veškerá nutná opatření, zůstaneme zejména zdraví a v pořádku. Pořídil jsem si k tomuto účelu perfektně třpytící se roušku! :)

Před nedávnem jsi byl svědkem poměrně velkého zemětřesení v Chorvatsku. Doufáme, že tví blízcí jsou v pořádku - jak tě tato událost zasáhla?
Se zemětřesením mám již zkušenosti z Kalifornie, a opravdu to není příjemné. Nikdy jsem ale dosud nezažil tak silné otřesy země jako v Záhřebu, kde taktéž žiji. Zemětřesení měla navíc tři fáze a bohužel to vůbec nebylo dobré. Pak jsem raději spal na gauči, abych to měl blíž k únikovým dveřím! Teď mi to přijde legrační, ale v tu chvíli nebylo, nicméně jsme všichni v pořádku.

Jak se udržuješ v optimistickém naladění?
Jsem od přírody optimista a snažím se mít dobrou náladu za jakékoliv situace. Je pravdou, že minulý rok jsem musel sám na sobě pracovat a připomenout si, co je pro mne opravdu v životě důležité a čeho si vážit. Zejména čas strávený na Zoomu či jiných technických aplikacích, přes které jsem mohl vidět a pravidelně potkávat své blízké, mi velmi pomohl a stále pomáhá. Také pro zlepšení nálady doporučuji komedie a show na Netflixu :)

Byla jsi jednou z porotců Xmas Online Cheer Cupu. Jak sis soutěž užil?
Soutěž mne opravdu velmi bavila! Hned se mi po vás všech v Čechách zastesklo, ale zároveň mi všechna vystoupení vykouzlila velký úsměv na tváři. Jen tak dál!
Pamatujte, že překážky ve vašich životech budou vždycky a tato je jednou z nich. Situace se jednou změní k lepšímu, nás posune také dál k lepšímu, neboť si uvědomujeme víc a víc, že vztahy mezi blízkými a přáteli jsou to nejcennější, co můžeme mít. Neztrácejme čas negativními okolnostmi, využijme ten čas na nové možnosti a projekty, i když nás omezuje lockdown. Najděte si něco, v čem se můžete během této doby zlepšit anebo se něčemu novému přiučit!