address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

STARS VARNSDORF

Klub Stars Varnsdorf byl založen v roce 1995, tehdy pod názvem Snake Flowers anebo i počeštěně název Hadí květ, a to pod Základní školou Bratislavská. V roce 2005 se taneční skupina přidala aktivně k české komunitě cheerleaders a stala se i členem České asociace cheerleaders. Tehdy se změnil název klubu, který se z původních 18 členů dál rozrostl.

Klub založila Libuše Vladařová, která je dosud stále aktivní trenérkou. Kromě ní se klubu věnují ještě dvě další trenérky. Momentálně je v klubu přes 75 členů, kteří se věnují jak divizi Cheer, tak i Performance, a to od nejmladší kategorie po nejstarší Parents. Parent team se jmenuje Babčastars.

Kromě umístění na Mistrovství ČR (8x zlato, 7x stříbro, 7x bronz) je klub velice úspěšný i za hranicemi země. Kromě mnoha účastí a přivezených medailí z Mistrovství Evropy a ze soutěží Elite Cheerleading Championship se klub, jako první z České republiky, zúčastnil v roce 2009 světové soutěže USASF v Orlandu. (seznam všech zahraničních umístění pod článkem). Všechny medaile a zážitky jsou pro klub stejně důležité. V roce 2014 získal klub ocenění v anketě Sportovec roku.

Mimo soutěžení je klub velice aktivní v dalších oblastech. Mimo cheerleading drží 6 rekordů, které jsou zapsány České databance rekordů. Kromě toho pořádají i různé akce určené pro veřejnost (Vánoční kometa, Stars pro město). Zároveň však vystupují i na kulturních a společenských akcích.

Klub jednoznačně poznáte díky oranžové, černé a bílé barvě na dresu, jejich symbolem je hvězda a maskotem medvěd.

Umístění na zahraničních soutěžích:

Otevřené Mistrovství Tropical Island (Berlin) 2006 - 1. místo Junior
Mistrovství Evropy (Paříž) 2010 - 2. místo Junior
Mistrovství Evropy (Paříž) 2011 - peewees 1. a 2. místo, junior 2. místo, senior 2. místo
ELITE Cheerleading Championship Bottrop 2012 - 2. místo Peewees Hip Hop
ELITE Cheerleading Championship Bottrop 2013 - 1. místo Peewees Jazz dance + kvalifikace ME v Paříži, 2.místo Junior Jazz dance + kvalifikace na MS do amerického Orlanda na Floridě
ELITE X. BEACH CUP 2014 - Junior Group Dance Stars - 2. místo