address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

PEACOCKS OPAVA CHEERLEADERS

Jedním z dalších historických klubů, který byl velice aktivní je Peacocks Opava Cheerleaders, který byl založen již v roce 1996, tehdy ještě pod názvem SK Cheerleaders Opava.

Za první myšlenkou založení klubu stojí manažer Basketbalového klubu Opava Dušan Štěnička, který oslovil zakladatelku klubu Věru Macoškovou. Tehdy hráči basketbalu postoupili do 1. ligy a společně s nimi na palubovku vyběhly i první cheerleaders. Ze začátku se jednalo o sideline a dance sestavy, postupem času se klub začal orientovat více k divizi cheer a začal se učit stunty a pyramidy. Pod vedením Pavly Banašové prošlo mnoho cheerleaders, avšak nejednalo se striktně o dívčí tým. V roce 2002 se tak na vystoupení ukázali poprvé i dva muži. Po pár letech se klub přejmenoval na Peacocks Opava a vedli jej Denisa Štěchová, Pavlína Sekerášová, Petr Šiltys a Jan Kostka.

Klub nebyl aktivní jenom na palubovce po boku basketbalistů, ale účastnil se i soutěží. V roce 2006 získal titul Mistra ČR v kategorii Mix (nyní nazývané Coed). A úspěšné byly i i následující roky, kdy se cheerleaders z klubu v Opavě umisťovali na stupních vítězů. roce 2011 si klub odvezl zlatou medaili i ze soutěží Stars Cup a Ostravská pompon. To že sportovci z klubu byli úspěšní, nasvědčuje i účast jejich členky Pavli Banašové v AllStars Teamu (dřívější označení českého národního týmu).

Bohužel aktuálně klub již nefunguje, ale můžeme vzpomínat na jejich žluto modré barvy, které po přejmenování doplnil páv v logu.

205053049 178198630943600 9113079768340962825 n