address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Roller Coaster Cup / Prague Cheer & Dance Open

Cheerleadingová soutěž Prague Cheer & Dance Open je mezinárodní soutěž zařazená do Evropské cheerleadingové ligy. Svou velikostí a kvalitou patří mezi významné a oblíbené soutěže s velkou mezinárodní účastí. Jedná se o jednu z největších cheerleadingových soutěží a cheer akcí v ČR vůbec.

O jakou historii se tato populární soutěž opírá? Proč zrovna na Letné a proč tento termín? Zjistěte více v článku.

Březnový Roller Coaster Cup (RCC) v hale Královka na pražské Letné pořádá Česká asociace cheerleaders, z.s. od roku 2015. Jak již samotný název napovídá, RCC byl po vzoru cheerleadingových soutěží propojených se zábavními parky, podobně jako tomu je na Mistrovství světa nebo Elite cheerleading championship v Bottropu, propojen s Matějskou poutí konanou v březnu v těsné blízkosti haly na Letné. Nejen že se účastníci mohli těšit na cukrovou vatu či pouťový jarmark, ale k dispozici byl i shuttle bus, který je kyvadlově převážel mezi halou a Matějskou poutí, a mohli si tak zkrátit čekání mezi soutěžními vstupy. Na soutěži nechyběla zpětná projekce, fotokoutek, streaming z haly, občerstvení a Shop&Fun zóna. Po soutěži byly k dispozici fotografie z plochy a videomedailonek ze soutěže.

Každým rokem se RCC rozrůstalo a každý ročník přinesl novinku ať už v podobě otevíraných kategorií, rozšíření služeb, dárků, výzdoby, show CNCT Junior, účast v Evropské lize,.. Zároveň narůstala účast jak soutěžících, tak diváků i zahraničních týmů.

2015

V roce 2015 se Roller Coaster Cupu zúčastnilo 624 soutěžících z 18 klubů a 578 diváků zhlédlo 155 vystoupení. Zařazeny byly např. i Double Partner Stunt či netradiční kategorie Doubles Cheer Dance. Pro účastníky byly připraveny kromě stánků s cheer oblečením a produkty i stánky s cukrovou vatou, pombagy a balonky s logem soutěže anebo originální cheer perníčky a shuttle bus. Soutěž byla součástí České Národní Cheer Ligy (CNCL).

2016

Rok 2016 s sebou přinesl první zahraniční účastníky z Rakouska. Celkem se v hale Královka sešlo 923 soutěžících z 29 klubů a 792 diváků zhlédlo neuvěřitelný počet 225 vystoupení! Další novinkou bylo vystoupení nově vzniklého juniorského reprezentačního týmu před odjezdem na MS na Floridě. Na účastníky čekalo v Shop&Fun zóně různorodé občerstvení, dílnička a nové sběratelské náramky. Shuttle bus byl samozřejmostí. Soutěž byla součástí České Národní Cheer Ligy (CNCL). Na ČT:D jste mohli ve Zprávičkách zhlédnout reportáž ze soutěže o CNCT Junior.

2017

V roce 2017 byly vzhledem k prodlužující se délce soutěže a narůstajícímu počtu účastníků z důvodu bezpečnosti omezeny malé divize. I přesto zhlédlo 818 diváků na 196 vystoupení od 948 soutěžících z 26 klubů včetně hostů z Rakouska. Pro rodiče našich cheerleaders byla připravena nová kategorie Parents. Tento rok byl RCC poprvé součástí ECU Evropské Cheer Ligy (ECL). Účastníci si užili Shop&Fun zónu s plnohodnotnou cheer poutí (popcorn, papírové růže,..), stánky s občerstvením a cheer oblečením, dílničky a přibyla nabídka cheer obuvi nebo obědových menu. Nechyběla show juniorského reprezentačního týmu před odjezdem na MS, shuttle bus ani nové sběratelské náramky. Soutěž byla součástí CNCL.

2018

Roku 2018 soutěžilo v pražské hale rekordních 1075 cheerleaders z 24 klubů, vč. hostů z Rakouska, a 922 diváků zhlédlo 69 vystoupení. V tomto roce se již z časových a bezpečnostních důvodů soutěžilo pouze v týmových kategoriích a Partner Stunts. Všichni soutěžící obdrželi jako dárek pouťový balónek s logem soutěže. Tématem tohoto ročníku byly karetní hry, a tak byla scéna vyzdobena hracími kartami. Účastníci si v Shop&Fun zóně užili pouťový jarmark, nové stánky s občerstvením, cheer oblečením, dílničky a mohli využít nabídku cheer obuvi nebo obědových menu. Návštěvníci obdrželi k ateliérové fotografii od CEWE originální rámeček s logem soutěže zdarma. Nechyběla show juniorského reprezentačního týmu před odjezdem na MS na Floridě, shuttle bus ani nové sběratelské náramky. RCC byla zařazena do CNCL i ECL. Novinkou byla after party. Soutěž navštívila redakce České televize - Lvíčata a natočila reportáž o mladých cheerleaders.

2019

V roce 2019 se tato mezinárodní soutěž ukázala ve zcela novém kabátě. Rebranding přinesl propojení s logem Prahy s odkazem na velmi vydařené ICU Mistrovství Evropy 2017 v Praze a přejmenování na Prague Cheer Open (PCO). Soutěž se tak dostala více do povědomí zahraničních týmů, okamžitě si ji propojili s úspěšně pořádaným ME a naším krásným hlavním městem, které stojí za návštěvu. Na 1362 soutěžících z 29 klubů včetně hostů ze zahraničí (Finsko, Chorvatsko, Rakousko, Ukrajina, Rusko) čekala nová scéna s logem PCO, čímž získala ještě více na své atraktivitě. 1081 diváků zhlédlo během dne 94 vystoupení. V tomto roce se z časových a bezpečnostních důvodů soutěžilo pouze v týmových kategoriích a Partner Stunts. Novinkou tohoto ročníku byly event trička a placky s logem soutěže a originální cheer kelímky. Na všechny soutěžící čekal dárek-stylová CHEER tužka, v Shop&Fun zóně zdravé občerstvení, nové cheer oblečení, dílnička, nabídka cheer obuvi nebo obědových menu. Návštěvníci obdrželi k ateliérové fotografii od CEWE originální rámeček s logem soutěže zdarma. Nechyběla show juniorského reprezentačního týmu před odjezdem na MS na Floridě a večer čekala na plnoleté účastníky after party. PCO byl zařazen do ECL.

2020

Ročník 2020 měl nakročeno k tomu být nejúspěšnějším. Díky rostoucímu zájmu a navrácení malých kategorií se měl poprvé konat ve dvou dnech o víkendu 21. - 22. 3. 2020. Bohužel, celou zemi zasáhla pandemie covid-19 a soutěž musela být těsně před svým konáním zrušena. Přípravy tehdy vrcholily, přihlášeno bylo na 1 351 sportovců z 31 klubů včetně hostů z Německa, Chorvatska, Ruska, Finska, Ukrajiny nebo Pákistánu. Diváci měli během celého víkendu zhlédnout 245 vystoupení, Junior show před odjezdem na ICU Mistrovství světa anebo vůbec první ParaCheer Show v ČR. Poprvé se z PCO měly české týmy kvalifikovat na ICU Mistrovství Evropy. Vítězové měli obdržet custom lité medaile s originální stuhou s logem soutěže. Objednaná byla event trička i obědová menu. Bohužel, všechny přípravy musely být zastaveny, objednávky zrušeny ani v roce 2021 se oblíbená mezinárodní soutěž Prague Cheer Open bohužel kvůli epidemické situaci neuskuteční.