address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama
Snímek obrazovky (333)

Tento klub z Ústí nad Labem vznikl v roce 1994 pod názvem Pohybové studio Junior. Radka Bandasová, zakladatelka klubu, jej zakládala původně jako taneční a zájmový kroužek pro děti, až později přešel se svým zaměřením k cheerleadingu.

Klub začínal v Ústí nad Labem v kulturním domě Corso s pěti dětmi, po čase již klub navštěvovalo více členů a začal jezdit na taneční soutěže. Tehdy Pohybové studio Junior bylo známé pod názvem Bez Bot (B. B.), a to protože vystupovali bez bot, tedy na boso. Odkaz na tento název jim zůstal v začátcích cheerleadingu, kdy měli soutěžící na dresech zkratku B. B.

Nyní klub sčítá více než 200 členů a 10 trenérů, ti všichni působí ve 4 pobočkách - Ústí nad Labem, Teplice, Jílové a Děčín. Avšak při úplných začátcích mnoho trenérů nebylo, s počtem dětí roste i počet trenérů. Za zmínku stojí právě zakladatelka klubu Radka Bandasová, bez které by klub Basta neexistoval. Dnes je Radka head coach, skvělá máma a ještě skvělejší babička, která je stále aktivní člen týmu Basta Parents. Další trenérkou je Kateřina Šlitrová, což je zakladatelka pobočky v Teplicích. A pak samozřejmě všichni trenéři, kteří v klubu působili či doteď působí. Basta Cheerleaders se momentálně věnují primárně cheerleadingu, všem divizím kromě divize Performance - Jazz. Cheerleadingu se věnují sportovci již od útlého věku v kategorii Peewees až po rodičovskou skupinu Parents.

Klub se pyšní zlatou a stříbrnou medailí z prvního Mistrovství Evropy, které se uskutečnilo v České republice v roce 2011. Dále si Basta cení umístění v Top 5 na soutěži v německém Bottropu v kategorii Senior All Girl Group Stunt.

Klub je také hrdý i když nevyjdou medailová místa. I to, že tento klub má své místo v českém cheerleadingu, dokazují umístění v Anketě Sportovec a trenér roku. Úplně první oceněnou sportovkyní ankety v roce 2014 v kategorii Senior žena byla právě Kateřina Šlitrová (té doby Bandasová). Radka Bandasová zase získala v této anketě ocenění Síň slávy českého cheerleadingu v roce 2020.

Basta Cheerleaders poznáte na soutěžích díky jejich dresům, kde již nemají zkratku B. B., ale žlutou hvězdu s modrým písmenem B. Celý dres je tedy modrožlutý, kromě performance týmu, který je zlatý se zkratkou BSA. Další, co je tradiční pro klub, je každoroční soustředěni ve Starých Splavech a oblíbená zimní klubová soutěž v Ústí nad Labem - Basta Cup, která je otevřena pro všechny cheerleaders.

Členové Basta Cheerleaders jsou aktivní i v reprezentačním týmu Team Czech Republic, kde se kromě mnoha šikovných svěřenců předvedli i někteří trenéři.

Členové reprezentačních týmů:

 • Kateřina Šlitrová (t.č.Bandasová) - 2004
 • Petra Kočová - víceletá členka
 • Kateřina Žahourová - víceletá členka
 • Petra Doubková - 2011
 • Tereza Vaculíková - 2011
 • Michala Dostálová (t.č.Strigáčová ) - 2011
 • Ladislav Růžička - 2014
 • Vladimír Zajíc - 2014
 • Zuzana Vacurová, Štěpánka Karasová, Valentýna a Adriana Špičákovy - 2018
 • Klára Skálová - 2018, 2019
 • Nela Kováčová - 2018, 2019
 • Kateřina Hušáková - 2018