address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Ve 13. sezoně v roce 2014 byla poprvé pořádána po vzoru amerických open air akcí venkovní soutěž s názvem Safari Cheer Cup, později Open Air Cheer Cup. Cílem bylo rozšíření a zatraktivnění soutěžních možností v jiném prostředí než tělocvična.

V prvních letech se akce konala v amfiteátru v ZOO Dvůr Králové, kde si účastníci užili přímé propojení se světem zvířat. ZOO Dvůr Králové patří mezi nejvýznamnější chovatele afrických kopytníků na světě. Je například jediným místem, kde se podařilo odchovat severní nosorožce tuponosé v lidské péči. Účastníci měli možnost užít si ZOO se vším všudy. Nabídnuty byly speciální ubytovací a zážitkové balíčky (Gorila, Žirafa, Opice, Slon), které zahrnovaly startovné, ubytování ve stanu nebo bungalovu v safari kempu ZOO, dvoudenní vstupenku do ZOO, večerní ZOO nebo africké safari. Na soutěži platila speciální pravidla, např. menší rozměr plochy z důvodu omezené velikosti amfiteátru. Mimo klasických medailí a pohárů byly vítězové odměněni speciálními cenami: adopcí zvířátka, focením a krmení zvířat, jízda na poníkovi, velbloudovi, safari. Kromě samotné sportovní soutěže probíhal navíc celodenní vzdělávací ZOO kvíz. Zároveň se podařilo nákupem ZOO merchandise finančně podpořit ZOO a pomoci tak zvířatům. Od roku 2018 musela být soutěž z důvodu přestavby v blízkosti amfiteátru v ZOO Dvůr Králové přesunuta na jiná místa, do Prahy a Jihlavy. S přesunem akce ze ZOO do obecných venkovních prostor proběhl i její rebranding a soutěž získala nový název Open Air Cheer Cup. Pořadatelé i soutěžící se samozřejmě museli vypořádávat s nevyzpytatelným počasím, a tak musela být soutěž v roce 2015 předčasně ukončena a v roce 2016 přesunuta do tělocvičny.

Prvního ročníku Safari Cheer Cup v amfiteátru v ZOO Dvůr Králové, který se konal 21. 6. 2014, se zúčastnilo 197 sportovců z 8 klubů. Přes 200 diváků tak zhlédlo na 60 vystoupení. Někteří z nich si mohli užít noc v ZOO, a vítězové vybraných divizí i zážitkové výhry jako adopce surikaty, krmení žiraf, výlet s průvodcem po ZOO nebo noční safari.
Fotogalerie Videoreportáž Výsledkové listiny

Snímek obrazovky (448)

Druhý ročník se konal 13. 6. 2015 opět v ZOO Důr Králové. Soutěžní účast se od minulého roku více než zdvojnásobila, a tak se ve 129 vystoupeních představilo před 210 diváky 441 soutěžících ze 13 klubů. I tento rok čekaly na účastníky ubytovací balíčky, zážitkové hry a výhry jako adopce surikaty, focení s plazy, noční Safari, nebo plyšová surikata. Bohužel byla kvůli silné bouři soutěž předčasně ukončena a medaile byly vítězům zaslány poštou.
Fotogalerie Výsledkové listiny

Snímek obrazovky (449)

Třetího ročníku, který byl uspořádán 11. 6. 2016 v ZOO Dvůr Králové, se zúčastnilo 424 sportovců ze 14 klubů. 263 diváků zhlédlo celkem 131 vystoupení. Opět bylo možné si užít ZOO naplno díky ubytovacím balíčkům a speciálním výhrám. K zakoupení byly i stylové safari slamáky a unikátní sběratelský náramek s tématikou Safari Cheer Cupu. Ve druhé části dne se však přihnal silný déšť, a tak se všichni účastníci přesunuli do blízké tělocvičny a soutěž mohla být dokončena ve vnitřních prostorách. Fotogalerie

Snímek obrazovky (450)

Čtvrtý ročník se konal 16. 6. 2018, po roční pauze kvůli pořádání Mistroství Evropy v Praze 2017. Z důvodu probíhajících prací v ZOO Dvůr Králové byla soutěž pořádána v Praze v areálu FTVS s pozměněným názvem Safari Open Air Cup. Akce se zúčastnilo rekordních 707 soutěžících z 20 klubů, včetně hostů z Polska. Celkem 411 diváků zhlédlo 140 vystoupení. Kromě samotné soutěže si účastníci mohli v horkém letním dni užít osvěžení v bazéncích s vodou, skákací hrad nebo trampolínu od JumpPark. K zakoupení byly náramky ze sběratelské kolekce nebo cheer kelímky. Fotogalerie Videoreportáž Výsledkové listiny

Snímek obrazovky (451)

Pátý ročník byl uspořádán 22. 6. 2019 v amfiteátru Jihlava s novým názvem Open Air Cheer Cup v těsné blízkosti ZOO Jihlava. Na účastníky čekalo zvýhodněné vstupné do ZOO a tak se soutěž alespoň částečně vrátila ke svým kořenům. 488 účastníků ze 14 klubů se předvedlo před 426 diváky ve 122 vystoupeních. Na akci nechyběly kreativní dílna, stánky s oblečením, obuví, občerstvením nebo výroba vlastních custom buttonů. Fotogalerie Videoreportáž Výsledkové listiny