address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Glitter Stars Slavkov u Brna

Klub Glitter Stars Slavkov u Brna byl založen v roce 1999, což z něj dělá jeden z nejstarších klubů v České republice, jako členský klub se pod Českou asociací cheerleaders, z.s. registroval od roku 2011. Založila jej Renáta Macharová, která je učitelkou, trenérkou sportovní gymnastiky a lektorkou aerobiku. Její zkušenosti se právě odráží v historii toho klubu, předtím, než se začal věnovat cheerleadingu, byl zaměřen na gymnastiku a aerobik. Postupem času se však přesměroval hlavně na cheerleading. Ve Slavkově u Brna tak díky tomu vznikla třída s rozšířenou výukou cheerleadingu na základní škole, která úspěšně funguje již osmým rokem.

Momentálně je v klubu 108 sportovců, o které se stará 7 trenérů. Věnují se jak cheerleadingu, tak i performance divizi, a to věkovým kategoriím od 4 až do 24 let. Za léta působení pod Českou asociací cheerleaders si Glitter Stars Slavkov vysloužili na území České republiky přes sto medailí: 65x zlato, 33x stříbro a 37x bronz. Mimo jiné je klub aktivní i mimo Česko - 8x se podíval na Mistrovství Evropy, odkud si odvezl dvě medaile - 3. místo z Group Stunt Junior Coed 2014 a 3. místo z Partner Stunt Junior 2015. Mnoho medailových umístění si přivezli i ze soutěže Beach cup v Německu, Austria Cheer Open v Rakousku a Gardaland Cheer Open z Itálie.

Glitter Stars Slavkov u Brna je významný klub pro český cheerleading i díky působení jejich členů v Team Czech Republic. Součástí reprezentace je a bylo již 10 sportovců z toho klubu: Aneta Macharová, Sabina Macharová, Kristýna Slaninová, Nikol Vanderková, Daniela Martínková, Monika Šilerová, Žaneta Čermáková, Tomáš Přichystal, Ladislav Růžička, Petr Křovina. A právě díky jejich aktivitě jsou svěřenci téměř každoročně oceňováni v Anketě sportovec roku:

2014 - Sabina Macharová 2015 - Sabina Macharová, Aneta Macharová, Kristýna Slaninová 2016 - Renáta Macharová, Aneta Macharová, Kristýna Slaninová 2019 - Aneta Macharová

“Nejvíce si cením získání několika ocenění Sportovce a trenéra roku v různých kategoriích. Medailová umístění na ME, v zahraničních soutěžích a na MČR a především, že jsem ke sportu přivedla velkou spoustu dětí.” říká Renáta Macharová o tom, čeho si klub nejvíce cení. K cheerleadingu klub inspirovala podle Renáty hlavně Bára Schejbalová, díky pořádání FCC Campu.

Zajímavostí klubu je, že již během první účasti na MČR si odnesli dvě zlaté medaile, a nejvíce medailí získali v roce 2017 právě na MČR, a to 22 medailí. Glitter Stars Slavkov poznáte na soutěžích hlavně díky jejich barvám - zelené a tyrkysové.

GS2WE