address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

SPORTOVNĚ GYMNASTICKÝ KLUB OPAVA

Součástí historie cheerleadingu jsou i nově založené kluby. Jedním z takových klub Sportovně gymnastický klub Opava, který založila Daniela Kurečková a Jindřiška Tyranová.

Klub byl založen difuzí dvou opavských klubů gymnastek a mažoretek. Gymnastický klub dostal nabídku vystupování pro basketbalový klub BK Opava se začali zaměřovat na vystoupení na domácích zápasech a tedy vznikl klub roztleskávaček, ke kterým se později přidali i klub mažoretek. Klub sčítá 200 členů, kde se 90 sportovců věnuje cheerleadingu. O tyto členy se starají čtyři trenérky, mezi které patří nejen zakladatelky klubu, ale také Vladěna Hrabáčová.

Momentálně klub navštěvují sportovci od 4 let do 18 let, ale zatím se klub ještě nezaměřil. Proto jim přejeme šťastnou ruku při výběru divize, hodně budoucího úspěchu na cheerleadingových soutěžích a těšíme se, až jejich žluto-modré dresy uvidíme na soutěžní ploše.