address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

CHEERLEADERS BEES

Klub, který se může zdát malý svojí členskou základnou, ale zároveň velký díky svým úspěchům. Jedná se o klub Cheerleaders Bees, který možná znáte i pod názvem Prague Dolphins, protože to je původní název tohoto klubu.

Klub se zaměřuje na žáky a žákyně základní školy FZŠ Táborská na Praze 4. Klub se zaměřoval na rozvoj pohybových schopností dětí, a proto na škole figuroval primárně před vyučováním, aby děti mohly přijít do školy dříve a vyzkoušet si různé sportovní disciplíny, mj. i cheerleading a základy stuntování. Děvčata z klubu primárně vystupovala na školních akcích, postupem času se klub vyvíjel, až došlo k jeho profesionalizaci a začal jezdit na soutěže nejen cheerleadingové, ale i tančení. “Nejprve jsme se zaměřovali na týmové divize, později na stunty, v poslední době je to hlavně tanec pom dance, hip hop dance a akrobacie,” doplňuje trenér Karel Červený.

Klub se zaměřuje primárně na doubles performance, přesněji na Pom Performance a Hip Hop. A i přesto, že členská základna klubu je malá (v klubu je současně aktivních 6 členů), jsou jejich úspěchy v zahraničí veliké. Za největší úspěch považuje klub účast na Mistrovství Evropy.

2x Maďarsko (Györ) - 2x zlato, 1x stříbro, 1x bronz - Santa´s cheer cup (2017, 2018) Polsko (Zabrze) - 2x zlato Nizozemsko (ME Doubles) - 2017 Řecko (ME Doubles) - 2018 Rusko (ME Doubles) - 2019 Rakousko (Vídeň) 2x stříbro - Austrian cheer open (2019) Řecko (Atény) - 3x stříbro - Diamond cheer cup (2019) Itálie (Milán) - FICEC Aquaworld cup. (2020)

Klub je úspěšný i na českém poli. Kromě toho, že trenérka Nikola Horáčková je členka Team Czech Republic, si klub odváží medaile i z českých mistrovství (4x zlato, 2x bronz).

Momentálně se o klub starají dva trenéři, jeden z nich je právě i zakladatel klubu Karel Červený, kterého k cheerleadingu přivedla Veronika Lejčková, dřívější trenérka Dolphins cheerleader. Další důležitou součástí historie klubu je Hana Fialová, která byla trenérka cheerleadingu v klubu.

Asi vás nepřekvapí, že barvy klubu jsou žlutá a černá, ale ani ne kvůli názvu, ale právě protože jsou to barvy školy. Maskot klubu je včelička.