address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Dnes již zaniklý cheerleadingový klub Ice Cats vznikl náhodou, a to když na zápase ve Skandinávii poprvé viděli naživo cheerleaders, které rozleskávaly přímo v hokejové hale. Tehdy vznikla myšlenka, že by i v Česku na zápasech HC Sparty, tehdy ještě v pražských Holešovicích, mohly povzbuzovat diváky a hráče cheerleaders.

Klub složen ze seniorek, které roztleskávaly na hokejových zápasech, během deseti let jeho existence prošel značným vývojem. Začátky roztleskávání na hokejových zápasech byly totiž velice úsměvné - dívky si samy musely vyrobit pom-pons, dostaly šaty velikosti XL a teprve poté mohly jít tančit na schody haly. Až v průběhu let dostaly dívky své vlastní místo na pódiu na zápase, kde se mohly více tanečně i stuntově předvést, a šaty vyměnily za první uniformy. Kromě hokejových zápasů si cheerleaders z klubu vyzkoušel povzbuzovat i na jiných sportovních utkáních, firemních večírcích, plesech a jiných projektech. Klub se účastnil i televizního natáčení, příkladem může být televizní pořad Ber nebo Neber.

Klub v prvních letech vedla Denisa Břízová, která později přenechala trénování dívek Veronice Vaňousouvé.

Ice Cats byl aktivní i na soutěžním poli, kde se nejprve zaměřoval na cheerleadingové divize, kde měl i Coedové sestavy. Později se Ice Cats zaměřily na performance kategorii. Některé dívky byli i členkami reprezentačního AllStar týmu.

V roce 2010 klub Ice Cats zanikl, avšak část dívek pokračovala v performance kategorii v rámci klubu Wild Cheerleaders, který byl těmito dívkami později založen.

Snímek obrazovky (19)