address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Ve 13. sezoně v roce 2014 byla poprvé pořádána po vzoru amerických oper air akcí venkovní soutěž s názvem Safari Cheer Cup, později Open Air Cheer Cup. Cílem bylo rozšíření a zatraktivnění soutěžních možností v jiném prostředí než tělocvična.

V prvních letech se akce konala v amfiteátru v ZOO Dvůr Králové, kde si účastníci užili přímé propojení se světem zvířat. ZOO Dvůr Králové patří mezi nejvýznamnější chovatele afrických kopytníků na světě. Je například jediným místem, kde se podařilo odchovat severní nosorožce tuponosé v lidské péči. Účastníci měli možnost užít si ZOO se vším všudy. Nabídnuty byly speciální ubytovací a zážitkové balíčky (Gorila, Žirafa, Opice, Slon), které zahrnovaly startovné, ubytování ve stanu nebo bungalovu v safari kempu ZOO, dvoudenní vstupenku do ZOO, večerní ZOO nebo africké safari. Na soutěži platila speciální pravidla, např. menší rozměr plochy z důvodu omezené velikosti amfiteátru. Mimo klasických medailí a pohárů byly vítězové odměněni speciálními cenami: adopcí zvířátka, focením a krmení zvířat, jízda na poníkovi, velbloudovi, safari. Kromě samotné sportovní soutěže probíhal navíc celodenní vzdělávací ZOO kvíz. Zároveň se podařilo nákupem ZOO merchandise finančně podpořit ZOO a pomoci tak zvířatům.

Prvního ročníku Safari Cheer Cup v amfiteátru v ZOO Dvůr Králové, který se konal 21. 6. 2014, se zúčastnilo 197 sportovců z 8 klubů. Přes 200 diváků tak zhlédlo na 60 vystoupení. Někteří z nich si mohli užít noc v ZOO, a vítězové vybraných divizí i zážitkové výhry jako adopce surikaty, krmení žiraf, výlet s průvodcem po ZOO nebo noční safari.

VIDEO Z PRVNÍHO ROČNÍKU SAFARI CHEER CUP 2014

Výsledkové listiny