address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

PŘÍBRAM BOBCATS CHEERLEADERS

Historie klubu Bobcats cheerleaders je úzce spjata s týmem amerického fotbalu v Příbrami. Simona Dlouhá, manželka bývalého trenéra a jednoho ze zakladatelů týmu amerického fotbalu Rams, založila v roce 1995 klub cheerleaders.

Simona vedla klub přibližně tři roky a poté se svým manželem odcestovala do Ameriky. V té době se soutěž cheerleadingu odehrávala při finále ligy Amerického fotbalu a soutěžily v ní pouze kluby cheerleaders, které spolupracovaly s týmy fotbalistů. V porotě byli fanoušci nebo zástupci sponzorů, a proto se jednalo spíše o zpestření zápasu. V letech 1999 až 2001 klub opustilo mnoho členek, a proto se tým účastnil již pouze fotbalových zápasů. Příležitosti se chopila Kristina Hovorková, manželka Head Coache tehdy již přejmenovaného týmu AF Příbram Bobcats.

Psal se rok 2001 a začala se psát nová éra příbramského cheerleadingu. Bronzové pozice jak v DANCE tak CHEER kategorii na Mistrovství cheerleadingu v roce 2003 ukazovaly, že klub jde správným směrem. Navíc došlo k založení juniorského týmu, který trénovala Michaela Tisarová, jedna z prvních členek Bobcats cheerleaders. Osud tomu ovšem chtěl jinak a Kristina v roce 2004 odešla s manželem do Pardubic a tým převzala Kristýna Beňová. Bobcats cheerleaders se postupně začali přeorientovávat na tanec a úspěšně obsazovali první místa na celorepublikových soutěžích. V roce 2008 převzala fungující tým Michaela Tisarová, která se vrátila z Brna, kde trénovala tým cheerleaders Brno Alligators. V klubu nejen zúročila své zkušenosti z národního týmu, ale měla za sebou klub nadšených cheerleaders, které jí pomáhaly s chodem týmu.

Rok 2012 znovuobnovil spolupráci s klubem Příbram Bobcats, který přinesl tolik potřebné zázemí a finanční jistotu. Další roky se nesly ve znamení velkého počtu členů, ale ne příliš velkých úspěchů na soutěžích. Proto se Bobcats cheerleaders znovu zaměřily na DANCE kategorii a roky 2018-2019 přinesly vytoužená umístění. Michaela nyní Rom Tisarová trénuje klub až dosud. Jak se zdá, historie Bobcats cheerleaders je úzce propojena s manželkami klubových funkcionářů, Michaela je vdaná za prezidenta klubu Příbram Bobcats.