address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Úspěch českých týmů na Mistrovství Evropy v cheerleadingu v Oslofjordu

by Jana Slavíková Novinky

Oslofjord, Norsko, 28. - 30. června 2024

České týmy zaznamenaly mimořádné úspěchy na ICU Mistrovství Evropy v cheerleadingu, které se konalo od 28. do 30. června 2024 v norském Oslofjordu. Týmy Poppy Eagles z klubu Prague Eagles Cheerleaders a JNS Falcons z klubu Join New Spirit Allstars reprezentovaly hned v pátek Českou republiku s vynikajícími výsledky v divizi Youth Allgirl Median. 

České týmy se na evropský šampionát kvalifikovaly z české mezinárodní soutěže Prague Cheer&Dance Open 2024, kde musely svoji soutěžní sestavou přesvědčit porotu o úrovni pro ICU Mistrovství Evropy.

Poppy Eagles si ve své kategorii vybojoval úžasné 3. místo, což je důkazem jejich tvrdé práce a talentu. Jejich dynamická a precizní sestava plná náročných prvků zaujala jak porotu, tak diváky.

JNS Falcons z klubu Join New Spirit Allstars svoji čistou sestavou dosáhli skvělého 4. místa.

Oba týmy tak prokázaly, že český cheerleading má pevnou pozici mezi evropskou elitou.

„Jsme nesmírně hrdí na naše mladé cheerleaders za jejich práci, kterán přihesla výsledky na Mistrovství Evropy. Tyto úspěchy jsou nejen důkazem jejich talentu a neúnavného tréninku, ale také upevňují pozici českého cheerleadingu na evropské scéně,“ uvedla víceprezidentka ČACH Jana Slavíková.

Úspěchy českých týmů na evropském šampionátu jsou důkazem rostoucí úrovně a potenciálu českého cheerleadingu. Těšíme se na další úspěchy a věříme, že letošní týmy inspirují další generace mladých sportovců v České republice.

Budoucnost českého cheerleadingu je plná nadějí a možností. Výsledky našich týmů ukazují, že máme talentované sportovce, kteří mohou konkurovat těm nejlepším v Evropě. Jsme přesvědčeni, že český cheerleading bude i nadále růst a dosahovat dalších významných úspěchů.