address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Prohlášení VV ČACH k soutěžní sezóně 2019/2020 vzhledem k novému nařízení vlády ze dne 14. 4. 2020

by Martina Železná Novinky

Vážení zástupci klubů, vážení trenéři,

s odvoláním na vládou zveřejněný (14.4.2020) harmonogram postupného uvolňování opatření proti šíření koronaviru, s ohledem na současnou situaci a nejasný výhled, kdy se budou moci ke sportu ve větší míře vrátit sportovci v našich klubech, VV ČACH s lítostí prohlašuje aktuální soutěžní sezónu za definitivně ukončenou. Tedy, Prague Cheer&Dance Open 2020, MČR 2020 a MČR malých divizí 2020 se ve sportovní sezóně 2019/2020 již neuskuteční. Uskutečnění zálohové platby startovného na PCO 2019 tak budou klubům automaticky vráceny. Provozovatele sítě Ticketportal jsme již nyní o zrušení akce informovali a čekáme na informaci o spuštění možného navrácení zakoupených vstupenek.

V návaznosti na zrušení sportovní sezóny 2019/2020 se:

  •   zároveň ruší i Česká Národní Cheer Liga 2019/2020 (CNCL);
  •   VV ČACH usnesl, že Anketa Trenér a sportovec roku 2020 nebude vyhlášena.

Sdělujeme vám také, jak z aktuálních prohlášení rozumíme, že do 8.6. nejsou možné společné tréninky ve vnitřních prostorách.

Apelujeme na vás a vaše svěřence, abyste byli ohleduplní a dodržovali opatření vlády. Sportování je pro budování imunity velice důležité, zároveň musí jít ruku v ruce s bezpečností. Vnitřní sportoviště jsou stále vnímána jako riziková. Národní sportovní agentura (NSA) průběžně jedná s ministerstvem zdravotnictví o dalším uvolňování ve sportu, především o možnostech trénování ve vnitřních sportovištích i v rámci kolektivních sportů, samozřejmě za předpokladu dodržování určitých hygienických podmínek. Počítá s tím, že uvolňování ve sportu bude stejně jako v jiných odvětvích postupné.

Závěrem doporučujeme průběžně sledovat informace ke COVID-19 na ČACH webu, aktuality na webu ČUS  popř. další článek o sportu.

O dalších navazujících záležitostech Vás bude VV ČACH průběžně informovat.

S přáním pevného zdraví,

za celý VV ČACH,