address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Výkladové stanovisko ČUS k aktuálnímu sportování

by Martina Železná Novinky

Zdravíme všechny trenéry na začátku týdne, 

ve FB skupině Czech Cheer Coach jsme již reagovali na aktuální dotazy a výstupy vám zasíláme i níže.

Na konci minulého týdne byla posunuta některá vládní opatření, která zdánlivě zlepšují i podmínky pro sportování v ČR. Protože mnohý výklad vydávaných opatření není vždy specifický, Česká Unie Sportu si nechala vypracovat právní stanovisko a celý text od ČUS i s právním vyjádřením si můžete detailně přečíst na jejich webových stránkách.

Předmětné vyjádření s právním stanoviskem si vykládáme stručně následovně:

Tréninky pro nás by mohly padat v úvahu pouze za poměrně přísných podmínek, 

a to v tělocvičnách:

  • 1 trenér (s rouškou) a max 8 sportovců (mající přikrytá ústa po celou dobu)
  • sportovci musí být po celou dobu od sebe vzdáleni 2 m
  • je nutné dodržet i velikost sportoviště (10m2 na sportovce)
  • po každé tréninkové jednotce se příp. další skupina nesmí potkat s další
  • trenér je povinen mezi tréninkovými jednotkami dostatečně desinfikovat daný prostor

ve venkovních prostorách:

  • zpravidla platí vše výše uvedené, může být  přítomna 10-ti členná skupina.

Z tohoto vyvozujeme, že pro cheer týmy toto stále nejsou dostačující vhodné podmínky pro adekvátní trénování a stále je nutné zabezpečit stav pro zdraví všech našich sportovců.

Do určité míry by chápeme, že taneční formace/skupinky v menším počtu takto mohly trénovat, popř. by mohly probíhat např. kondiční tréninky, avšak při zachování všech výše uvedených základních podmínek, a všech dalších opatření.

Všichni se jistě na ty dny, kdy se budeme moci se svými sportovci potkat a zatrénovat si, velice těšíme. My trenéři však zvažme aktuální situaci a nespěchejme na moment cheerleadingové kontaktní aktivity s našimi sportovci započít.

Hodně zdraví, trpělivosti a optimismu!