address-cardangle-downangle-upbankenvelopefacebook-ffacebook-officialfile-archive-ofile-audio-ofile-code-ofile-excel-ofile-image-ofile-movie-ofile-ofile-pdf-ofile-photo-ofile-picture-ofile-powerpoint-ofile-sound-ofile-text-ofile-textfile-video-ofile-word-ofile-zip-ofilefiles-oglobegraduation-capinfo-circleinstagramlinkmap-marker-altmap-markerphonestartrophytwitter-squarevimeo-squarewindow-closeyoutube-squarezonerama

Rozvolnění k 11. 5. 2020

by Martina Železná Novinky

Vážení zástupci klubů,

jelikož výklady k rozvolnění v oblasti sportu k dnešnímu dni 11. 5. se velice různí, kontaktovali jsme Národní sportovní agenturu s dotazem ohledně tréninků přímo pro náš sport, tedy kontaktní skupinový sport, celou zprávu vám přeposíláme níže: 

"Vážená paní místopředsedkyně,

děkuji za zaslání Vašeho podnětu. Dovoluji si Vám zaslat souhrn platných pravidel pro konání sportovních akcí pořádaných od 11.5.2020:

- Pro sportovce není od 11.5.2020 na venkovním ani vnitřním sportovišti žádné omezení v podobě rozestupů (POZOR - nevztahuje se na "sportovci vs. ostatní osoby na sportovišti - zde platí stále rozestupy 2m), mohou tedy být provozovány všechny klasické sporty, kde dochází ke kontaktu (např. basketbal, fotbal, házená, judo...)

- Všechny osoby na sportovišti (venkovním i vnitřním), kromě samotných sportovců a rozhodčího, musí mít zakrytá ústa a nos rouškou

- Maximální kapacita na sportovišti v jeden čas je 100 osob. Pokud některá družstva po odehrání zápasů sportoviště opustí a poté jsou vystřídána družstvem jiným (dodržení stanovených hygienických pravidel desinfekce atd.), není to vnímáno jako porušení pravidel. Je však nezbytné dodržet, aby v jednu chvíli nebylo na sportovišti více než 100 osob - započítávají se všechny osoby - zdravotníci, techničtí pracovníci, pracovníci úklidu a údržby, správci atd.

Berte, prosím, do úvahy, že veškerá pravidla v souvislosti s uvolňováním restrikcí ve sportu jsou vždy konzultována s MZe ČR, epidemiology a hygienickými stanicemi, jejich stanoviska jsou pro nás závazná.

Současně, prosím, sledujte naše webové stránky - odkaz http://www.agenturasport.cz/2020/03/16/aktualni-bezpecnostni-situace/, kde budeme průběžně vkládat aktuální informace, případně nová výkladová stanoviska.

S ohledem na výše uvedené potvrzuji, že Vaše úvaha je správná, pro samotné sportovce již není vyžadován rozestup 2 m.

S pozdravem,

KANCELÁŘ PŘEDSEDNICTVA NSA"

S pozdravem a přáním pevného zdraví 

Za VV ČACH