Novému Prezidium ČACH začalo pětileté volební období, byly zvoleny viceprezidentky a přerozděleny agendy
Novému Prezidiu České asociace cheerleaders (ČACH), které bylo zvoleno na Valné hromadě v listopadu 2025, oficiálně začalo pětileté funkční období. Na svém únorovém zasedání Prezidium dokončilo své vnitřní ustavení – zvolilo viceprezidentky a zároveň si přerozdělilo jednotlivé oblasti agendy, kterým se budou jeho členky v následujících letech věnovat.
Do funkcí viceprezidentek byly zvoleny Michaela Rom Tisarová (Příbram Bobcats) a Bc. Jana Slavíková (Fighters Cheerleaders).
Prezidium si zároveň rozdělilo klíčové oblasti řízení a rozvoje asociace, za které budou jednotlivé členky odpovídat. Tento krok má přispět k efektivnějšímu fungování organizace, lepší koordinaci jednotlivých projektů a dalšímu rozvoji cheerleadingu v České republice.
Volba navazuje na výsledky Valné hromady ČACH, která se uskutečnila 23. listopadu 2025 v pražském hotelu Stages a přinesla nové složení vedení asociace pro následující pětileté funkční období, které začalo 15.2.2026.
Prezidium ČACH pracuje v tomto složení:
- Ing. Martina Marešová, MPA (Prague Eagles Cheerleaders) – prezidentka
- Michaela Rom Tisarová (Příbram Bobcats) – viceprezidentka
- Bc. Jana Slavíková (Fighters Cheerleaders) – viceprezidentka
- Ing. Simona Míková, MBA (individuální člen) - členka Prezidia ČACH
- Ing. Michala Dostálová, MBA (Basta Cheerleaders) - členka Prezidia ČACH
Poděkování Renatě Štefanové
Nové Prezidium zároveň vyjadřuje poděkování Renatě Štefanové, která stála u samotného zrodu České asociace cheerleaders a po mnoho let se významně podílela na jejím fungování, zejména v oblasti matriky a evidence členů. Po 25 letech aktivní práce v Prezidiu se rozhodla svou kandidaturu již neopakovat. Její dlouholetá práce výrazně přispěla k budování stabilních základů asociace i k profesionalizaci jejích procesů.
Kontinuita a další rozvoj českého cheerleadingu
Nové vedení přebírá asociaci v období, kdy český cheerleading dlouhodobě roste – jak po sportovní, tak organizační stránce. Prezidium navazuje na dosavadní práci asociace i na závěry Valné hromady, která projednala mimo jiné:
- zprávu o činnosti a hospodaření za rok 2024/2025,
- výstupy odborných a pracovních komisí,
- plán činnosti pro období 2025/2026,
- rozpočtové priority asociace,
- aktualizace Soutěžního řádu a Organizačního řádu.
Dokončením volby viceprezidentek a rozdělením agend je proces ustavení nového Prezidia uzavřen. Vedení asociace nyní může plně pokračovat v naplňování společné vize – být moderní, respektovanou a dynamicky se rozvíjející sportovní organizací, která je lídrem cheerleadingu v České republice.
Česká asociace cheerleaders, z. s.
Společně budujeme silnou a profesionální cheerleadingovou komunitu.



























